Pani Jadwiga Pichurska Honorowym Członkiem Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Posiedzenie online Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego

Pani Jadwiga Pichurska Honorowym Członkiem Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego

Opublikowano: 08-06-2021
W dniu 8 czerwca (wtorek) odbyło się posiedzenie Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego w trybie zdalnym. Uczestniczyło w nim siedmiu przedstawicieli. Spotkanie poprowadził Przewodniczący Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego Karol Marcyniuk.
Ważnym punktem obrad było podjęcie przez Radę Pożytku uchwały w sprawie nadania Honorowego Członka Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego Jadwidze Pichurskiej, doceniając Panią Jadwigę za wieloletnią, wzorową działalność na rzecz Rady Pożytku, a w szczególności organizacji pozarządowych działających na terenie Gminy Świebodzice. Tytuł Honorowego Członka Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego uprawnia Panią Jadwigę do udziału w spotkaniach otwartych Rady Pożytku wraz z głosem doradczym. Uchwała ta została przyjęta jednogłośnie.
Ze względu na panującą epidemię ustalono, że uhonorowanie odbędzie się w uroczystej formie w miesiącu wrześniu.
Podczas posiedzenia ustalono także termin pierwszego ze szkoleń dla organizacji pozarządowych z zakresu rozliczania dotacji, które zaplanowane jest na 21 czerwca, o godz. 16:00 w trybie online.
W posiedzeniu uczestniczył także Waldemar Weihs, przedstawiciel fundacji Merkury z Wałbrzycha, który poprowadzi szkolenia w naszym mieście. Pan Waldemar jest ekspertem inicjującym powstawanie nowych ośrodków wsparcia dla organizacji pozarządowych. Odpowiada za współpracę i międzynarodowe projekty. Od wielu lat współpracuje z organizacjami pozarządowymi oraz samorządami. Waldemar Weihs obserwując działania świebodzickiej GRDPP docenia pracę i podejmowane inicjatywy, tym bardziej w okresie pandemii, kiedy wiele GRDPP wstrzymało działalność. Słowa uznania i wdzięczności wyraziła Sekretarz Miasta Sabina Cebula, doceniając zaangażowanie wielu organizacji pozarządowych, klubów sportowych podczas Sportowego Dnia Dziecka, które aktywnie uczestniczyły w wydarzeniu i umilały czas najmłodszym. Sekretarz Miasta doceniła także zaangażowanie Karola Marcyniuka na rzecz GRDPP. Zbigniew Jasiński w imieniu MKS Victoria Świebodzice zaprosił przedstawicieli do kibicowania piłkarkom ręcznym w Finale Pucharu Młodziczek, który odbędzie się w Świebodzicach w dniach 11-12 czerwca w naszym mieście w hali widowiskowo-sportowej OSiR.
Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 1319

Powrót