„Dama broni się sama” | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Uczestniczki kursu Dama broni się sama z prowadzącymi

„Dama broni się sama”

Opublikowano: 15-06-2021
W piątek (11 czerwca) w Miejskim Domu Kultury odbyły się pierwsze zajęcia z kursu samoobrony dla kobiet. Dzięki staraniom Dyrektor MDK Katarzyny Woźniak i Pełnomocniczki ds. Kobiet Justyny Gąsior oraz współpracy z Fighter Klub Kaczmarek Grodowski Świebodziczanki mają możliwość uczestniczyć w zajęciach pn. Dama Broni się Sama. Uroczystego otwarcia cyklu zajęć dokonali: Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga wraz z organizatorami.
Kurs ma na celu zaktywizować ruchowo i nauczyć podstawowych technik radzenia sobie w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia.
Ćwiczenia poprawią koordynację ruchową, refleks oraz ogólną kondycję fizyczną.
Podczas kursu będą ćwiczone  i omawiane: podstawowe techniki samoobrony, sposoby zachowania się w sytuacji niebezpiecznej, techniki bezpiecznego upadania, a także ważne prawne aspekty obrony koniecznej. Pierwsze zajęcia odbyły się we wspaniałej atmosferze, a kobiety  pokazały moc i chęć walki o swoje bezpieczeństwo.
Zapisy na kurs cieszyły się wielkim zainteresowaniem, jednak ilość miejsc była ograniczona, dlatego już teraz na jesień planowana jest II edycja kursu.
Dziękujemy prowadzącym kurs Panom Arkadiuszowi Kaczmarkowi  i Krystianowi Grodowskiemu  z Fighet Klub Kaczmarek Grodowski oraz wspaniałym uczestniczkom za super atmosferę.
Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 644

Powrót