Wzruszające pożegnania przedszkolaków | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Na zdjęciu widać dzieci na sali

Wzruszające pożegnania przedszkolaków

Opublikowano: 24-06-2021
W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym, w Przedszkolach na terenie Miasta Świebodzice odbyły się piękne uroczystości kończące rok przedszkolny.

Był to dla wszystkich wyjątkowy czas, pełen emocji i wzruszeń. Dzieci z najstarszych grup pożegnały mury przedszkola, aby od września rozpocząć naukę w szkołach.

W dniu 22 czerwca (wtorek) rok przedszkolny zakończyły dzieci z Przedszkola nr 3 Niezapominajka. To uroczyste wydarzenie było szczególnie ważne dla najstarszej grupy Jagódek, która od września rozpocznie naukę w szkole. W uroczystości udział wzięli: Dyrektor placówki Beata Gil, Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański, grono pedagogiczne oraz dzieci. Zastępca Burmistrza serdecznie podziękował wychowawcom za trud pracy i codzienne poświęcenie wkładane w kształcenie dzieci, a także pogratulował Jagódkom zdobytej wiedzy oraz szczęśliwego zakończenia roku. W ramach podziękowania przekazał kwiaty na ręce Pani Dyrektor, a także słodkości dla najmłodszych.  Przedszkolaki przedstawiły zebranym gościom  wspaniale przygotowany, wzruszający program artystyczny oraz zatańczyły Poloneza.

Ponadto 24 czerwca (czwartek) grupa Stokrotki przygotowała wyjątkową uroczystość na zakończenie przygody z przedszkolem.

W uroczystości uczestniczyli: Dyrektor Beata Gil, Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Zastępca Burmistrza Tobiasz Wysoczański, grono pedagogiczne.

Wzruszające występy artystyczne  zostały przygotowane z ogromną starannością. Było bardzo wesoło, a momentami również przykro, gdyż dzieci  opuszczają  lubiane miejsce, gdzie przez kilka lat pozostawały pod bardzo dobrą opieką.

Uroczystość  poprowadziła Pani Wioletta Karbowniczek.

Program artystyczny nawiązywał do wspomnień związanych z czasem spędzonym  w przedszkolu.   Stokrotkom towarzyszyła także grupa Żabki, która także przygotowała niespodziankę w postaci programu i podziękowań. Jak na  tak wzruszającą uroczystość przystało dzieci zatańczyły poloneza oraz zaśpiewały hymn przedszkola.

Słowa podziękowania do przedszkolaków skierowała Dyrektor przedszkola Beata Gil, która ze wzruszeniem żegnała dzieci, mając nadzieję, że dalej z absolwentami przedszkola będzie miała kontakt. Głos zabrali także: Burmistrz Miasta Paweł Ozga oraz Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański,  przekazując Pani Dyrektor kwiaty, dziękując za bardzo dobre prowadzenie przedszkola, a także za zaangażowanie kadry pedagogicznej. Burmistrz Miasta wraz z Zastępcą pogratulowali przedszkolakom pięknych występów, życzyli samych sukcesów na dalszej drodze, bardzo dobrych ocen, powiedzieli, że są dumni z małych, zdolnych Świebodziczan, którzy są przyszłością naszego miasta. Przekazali także słodycze z lokalnej fabryki.

W wyraz wdzięczności Stokrotki wręczyły Pani Dyrektor, Burmistrzowi oraz Zastępcy bukiety kwiatów. Wszyscy absolwenci przedszkola zostali uhonorowani wyjątkowymi upominkami. Na koniec uroczystości wjechał okolicznościowy tort.

To był piękny czas spędzony przez trzy lata w Przedszkolu Niezapominajka.

W środę, 23 czerwca, zakończenie roku świętowały dzieci z Przedszkola nr 2. W uroczystym apelu udział wzięli: Dyrektor placówki Alicja Mokrzyńska, Zastępca Dyrektora Violetta Żygłowicz, Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Teresa Walczak-Jusiel wraz z Zastępcą Dyrektora Renatą Kaczmarek, a także przedstawiciele grona pedagogicznego, rodzice oraz przedszkolaki. Podniosłą uroczystość poprowadziła Pani Beata Kocik. Przedszkolaki odśpiewały Hymn Państwowy oraz Przedszkolny, zaprezentowały piękny program artystyczny: śpiewały, recytowały, zatańczyły poloneza. W serdecznych słowach Dyrektor Przedszkola Alicja Mokrzyńska podziękowała dzieciom, rodzicom i całemu gronu pedagogicznemu za piękny rok spędzony razem. Głos zabrał także Burmistrz Miasta Paweł Ozga, który również podziękował dyrekcji i całemu gronu pedagogicznemu za pracę włożoną w kształcenie najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Dzieciom gratulował zdobytej wiedzy i umiejętności oraz życzył bezpiecznych, wesołych wakacji. Natomiast na ręce Dyrektor Alicji Mokrzyńskiej przekazał bukiet kwiatów oraz słodki poczęstunek dla dzieci. W tym dniu pożegnano również Panie Grażynę Szczurek, Elżbietę Raszewską i Teresę Geldner  które po wieloletniej pracy odeszły na zasłużoną emeryturę.                                       

Wszystkim placówkom oświatowym gratulujemy pięknie przygotowanych uroczystości.

Przedszkolakom życzymy bezpiecznych, spokojnych i radosnych wakacji, przepełnionych niezapomnianymi wrażeniami i emocjami.

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 873

Powrót