Super Lato w Mieście | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Kolaż stworzony z plakatów

Super Lato w Mieście

Opublikowano: 30-06-2021
Nadeszły długo wyczekiwane wakacje. To zasłużony czas wypoczynku i regeneracji po trudnym okresie pandemii. Letnia pogoda sprzyja zabawom i aktywności fizycznej. Jest to także doskonały czas do udziału w wydarzeniach kulturalnych, spektaklach, spotkaniach.

Miejski Dom Kultury przygotował wiele wspaniałych, bezpłatnych atrakcji kulturalnych zarówno dla młodszych, jak i starszych mieszkańców Świebodzic.

Spektakle:

 • 27 lipca - „Legenda o Wandzie co charakter miała i za mąż wyjść nie chciała”;
 • 13 sierpnia -„Być dorosłą bardzo chciała i na miotle odleciała”;
 • 27 sierpnia - „Na misiowych urodzinach”.

1 sierpnia odbędzie się XI edycja Letniej Akcji Kulturalnej, Ogólnopolski Teatr Wiliam-ES, koncert podczas, którego motywem przewodnim będą lata dwudzieste i trzydzieste.

Spotkania kulturalne pn. „Pogawędki przy kawie”, czyli historia regionu:

 • 15 lipca - „Zapomniane dziedzictwo” poprowadzi Pani Róża Stolarczyk;
 • 29 lipca - Historia Gross-Rossen  poprowadzi Pani Agnieszka Dobkiewicz;
 • 5 sierpnia- Tajemnice Conrada poprowadzi Pan Tomasz Jurek;
 • 12 sierpnia- „Granitowe Serce Polski” – Strzegom, jakiego nie znamy, opowie o nim Tomasz Smagłowski. spotkanie ODWOŁANE.

 

Bezpłatne zajęcia taneczne pn. Wytańczmy Radość w każdą środę o godz. 17:00, w ogrodzie lub w sali, co uzależnione jest od warunków atmosferycznych. Natomiast do Parku Miejskiego zapraszamy na zajęcia Zumby Kids z Panią Martą Jasińską w każdy wtorek o godz. 18:00. Start zajęć 6 lipca.

Więcej informacji na temat ww. oferty uzyskacie Państwo pod numerem  telefonu: 74/ 666-95-70.

O najmłodszych zadbał także OSiR Świebodzice Spółka z o.o., który przygotował moc atrakcji sportowych.

 • Sportowa Półkolonia

W terminach 26-30 lipca oraz 9-13 sierpnia dzieci w wieku 7-12 lat mogą skorzystać z turnusów Sportowej Półkolonii. OSiR zapewnia świetną zabawę i dużo ruchu, codzienne sportowe zajęcia z wykwalifikowanymi opiekunami i trenerami siatkówki, piłki ręcznej i piłki nożnej, nieograniczony dostęp do zabawy w wodzie na Basenie Letnim oraz Wodnym Centrum Rekreacji, wyjazd do parku trampolin Jump Planet oraz do kina Cinema City w Wałbrzychu,  naukę gry w kręgle i turniej, pyszne posiłki złożone z II śniadania oraz obiadów.

 • Zapisy  przyjmowane są pod adresem mailowym marketing@osir.swiebodzice.pl lub pod nr tel. 74 666 96 20 (wewnętrzny 24) od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30.

Decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku dużego zainteresowania możliwe jest  otwarcie drugiej grupy półkolonii. Koszt jednego turnusu wynosi: 350 zł. Wpłat należy dokonywać przelewem na konto BGŻ BNP Paribas S.A. 07 1600 1462 1030 5692 1000 0002, w tytule przelewu podając imię i nazwisko dziecka – opłata za półkolonie 2021, do 3 dni po dokonaniu zapisu.

 • OSiR przygotował również bezpłatne zajęcia m.in.:
 • „Rozruszaj się w wakacje” w każdy wakacyjny piątek, w godz. 18:30-20:00, na stadionie przy ul. Rekreacyjnej.
 •  piłka nożna, prowadzone wraz z Due Soccer w każdy poniedziałek i  środę  w godzinach 16:00-18:30 (Blisko Boisko, Osiedle Piastowskie).
 • z animatorami sportu (piłka nożna, siatkówka) będą odbywały się na kompleksie sportowo-rekreacyjnym przy ul. Rekreacyjnej 1:
                                                        od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 15:00 oraz 16:00-20:00;
                                                                             sobota – niedziela od 12:00-20:00.
 
Spółka nie  zapomina także o miłośnikach kąpieli słonecznych oraz o fanach Wodnego Centrum Rekreacji oferując:
 • wakacyjną promocję na Basenie Letnim – od poniedziałku do piątku dla dzieci zamieszkujących w Gminie Świebodzie, bilet wstępu na basen kosztuje 1zł za okazaniem legitymacji szkolnej,
 • wakacyjną promocję w Wodnym Centrum Rekreacji – od poniedziałku do piątku dla dzieci zamieszkujących w Gminie Świebodzie bilet wstępu na basen kosztuje  3zł, za okazaniem legitymacji szkolnej.

 

Grand Prix Świebodzic w siatkówce plażowej

W wakacje rozegrany zostanie cykl turniejów siatkówki plażowej, który będzie składać się z 4 rund. Obowiązuje limit par: 16 par żeńskich i 16 par męskich. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową na adres: marketing@osir.swiebodzice.pl. W zgłoszeniu należy podać imiona i nazwiska osób występujących oraz numer telefonu do jednej z nich. Decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku większego zainteresowania decyzję o końcowej liczbie par podejmie Sędzia Główny. Opłata startowa wynosi 40 zł od pary.

 • I runda 4 lipca – zgłoszenia przyjmowane są do 2 lipca;
 • II runda 11 lipca – zgłoszenia przyjmowane są do 9 lipca;
 • III runda 31 lipca – zgłoszenia przyjmowane są do 30 lipca;
 • IV runda WIELKI FINAŁ 29 sierpnia – zgłoszenia przyjmowane są do 27 sierpnia.

Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy – dedykowane koszulki turniejowe z numerami 1 i 2 (podczas I turnieju), bon na posiłek do wykorzystania w kawiarni w miejscu odbywania się zawodów, wodę. Więcej informacji na stronie: https://osir.swiebodzice.pl/grand-prix-swiebodzic-w-siatkowce-plazowej/

 • Piknik Rodzinny na sportowo - 11 lipca, boisko lekkoatletyczne ul. Rekreacyjna 1 (gry, konkursy, zabawy rodzinne);
 • Mistrzostwa Świebodzic w zjeżdżaniu na czas zjeżdżalnią na terenie Wodnego Centrum Rekreacji - 15 lipca, WCR ul. Mieszka Starego 6.

O wypoczynek dzieci zadbała także Szkoła Podstawowa nr 2

W dniach 16-20 sierpnia 2021 w godz. 8.00-15.00 będą odbywały się półkolonie realizowane w ramach Projektu Mały Inżynier. W półkoloniach weźmie udział 90 uczniów z klas I-VII, podzielonych na grupy 7-osobowe oraz na wybrane przez siebie bloki tematyczne tj. robotyka i eksperymenty. Udział półkoloniach jest całkowicie bezpłatny, organizatorzy zapewniają obiad oraz napoje dla uczestników.

O najmłodszych zadbała także Świetlica Środowiskowa Tęczowa Gromada, która w dniach 28 czerwca-23 lipca organizuje półkolonię. Jej uczestnikami są głównie podopieczni świetlicy. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, w godz. 9:00-15:00. W programie są wycieczki piesze, autokarowe, wyjścia na basen, zajęcia sportowe.

Mamy także bardzo dobrą wiadomość dla miłośników Jogi, w Parku Miejskim w każdą środę o godz. 18:00 odbywają się bezpłatne zajęcia z instruktorką Karoliną.

   

Miejska Biblioteka Publiczna w Świebodzicach zachęca wszystkie zainteresowane dzieci/młodzież oraz ich rodziców/opiekunów prawnych do kontaktu ws. uczestnictwa w projekcie „Sieć na kulturę w podregionie wałbrzyskim”. , w ramach którego zorganizowane będą bezpłatne zajęcia z tematu Dziennikarstwo online.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).

Kto może wziąć udział w szkoleniu?
Dzieci i młodzież od 10  - 18 lat (do ukończenia 18 r.ż.)

Czego dowie się Twoje dziecko?
Pozna kluczowe zagadnienia związane z tworzeniem, publikacją, promowaniem i moderowaniem treści informacyjnych w Internecie, jak nie dać się podejść fake newsom, a także metody sprawdzania i wyszukiwania wiarygodnych źródeł informacji.
Nauczy się, jakie są tradycyjne formy publikacji, takie jak tekst, video, foto pod kątem wykorzystania ich w Internecie.
Przećwiczy, jak zarządzać treścią na stronie, dobierać multimedia oraz moderować dyskusje w komentarzach i na forum.
Pozna także tajniki bezpiecznego budowania wizerunku online oraz rozpoznawania plagiatu i legalnego cytowania treści.

Zapisy na warsztaty odbywają się:
- telefonicznie 74 666-95-76
- mailowo: mbp_swiebodzice@hotmail.com (w tytule proszę wpisać "Warsztaty Dziennikarstwo online", a w treści: imię, nazwisko uczestnika, telefon kontaktowy)
Biblioteczny koordynator: Agnieszka Okarmus
UWAGA! Liczba miejsc ograniczona

Chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj na stronę projektu: https://www.siecnakulture.pl/

plakat biało czerwony siec na kulturę
Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 1362

Powrót