VII Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
Klawiatura z myszką
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Brak zdjęcia

VII Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia

Opublikowano: 19-07-2021
W niedzielę, 18 lipca, po dwóch latach przerwy do Świebodzic powrócił Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia im. Księżnej Daisy von Pless.

W naszym mieście odbył się jego II etap – próba terenowa. Zgromadzonych w Rynku świebodziczan powitali wspólnie Burmistrz Miasta Paweł Ozga oraz organizatorzy konkursu – przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Powozowego.

Od rana można było podziwiać wjeżdżające do Rynku stylizowane powozy jedno i dwukonne. Każdy z powożących musiał wykonać dwa zadania: przejść po wyznaczonej  trasie i cofnąć wóz pomiędzy ustawionymi słupkami. Zgromadzona widownia dopingowała uczestników gromkimi brawami. Wśród kilkunastu wozów byli nie tylko przedstawiciele różnych regionów Polski, ale również Niemiec i Czech. Burmistrz Miasta Paweł Ozga i Zastępca Burmistrza Tobiasz Wysoczański przygotowali dla wszystkich słodkie upominki. W ich wręczaniu pomagała członki Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego Pani Teresa Małecka ubrana w elegancki strój nawiązujący stylistyką do czasów Księżnej Daisy. Uczestników i zgromadzoną widownię pożegnał Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Powozowego Ireneusz Kozłowski, zapraszając na kolejną edycję imprezy za rok.

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 380

Powrót