Budowa lotniska sportowo-dyspozycyjnego | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Na zdjęciu widoczne dwie osoby stojące w kontenerze.

Budowa lotniska sportowo-dyspozycyjnego

Opublikowano: 26-07-2021
W niedzielę, 25 lipca, Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Sekretarz Miasta Sabina Cebula, Prezes TLS Dariusz Błaszczyk i Pełnomocnik ds. budowy lotniska Grzegorz Glegoła uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami mediów regionalnych: dziennikarzami Maciejem Maciejewskim i Barbarą Szeligowską.

Tematem rozmów była planowana budowa lotniska sportowo-dyspozycyjnego w miejscu obecnego lądowiska. Gmina Świebodzice złożyła wniosek o dofinansowanie inwestycji ze środków zewnętrznych w ramach Programu Polski Ład.

Jak podkreślał Burmistrz Miasta Paweł Ozga:

- Liczymy na pozytywne rozpatrzenie wniosku i otrzymanie dofinansowania na realizację budowy, gdyż inwestycja ta ma znaczenie ponadregionalne.

Obecnie lądowisko gminne obsługuje głównie działania sportowo-szkoleniowe szybowników i spadochroniarzy oraz ruch małych statków powietrznych. Dysponuje pasem startowym trawiastym o długości 750 m, 3 hangarami, małą gastronomią i parkingiem. Docelowo lotnisko ma spełniać funkcje sportowe i szkoleniowe oraz obsługiwać ruch turystyczny. Dogodne położenie i rozbudowana infrastruktura obejmująca drogi, parkingi, oświetlenie, pas startowy i płytę postojową będzie czynić je atrakcyjnym zarówno dla przedsiębiorców i inwestorów z czterech pobliskich stref przemysłowych, jak i turystów odwiedzających nasz region. Planowane jest również utworzenie klasy o profilu mechanik lotniczy w Zespole Szkół w Świebodzicach, której uczniowie mogliby w przyszłości odbywać praktyki zawodowe na świebodzickim lotnisku.

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 879

Powrót