Historia Regionu, czyli… o Młynie Conrada | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Brak zdjęcia

Historia Regionu, czyli… o Młynie Conrada

Opublikowano: 09-08-2021
W ubiegły czwartek (5 sierpnia) odbyło się trzecie już spotkanie z cyklu „Rozmowy przy kawie, czyli... Historia Regionu”, którego organizatorami byli Miejski Dom Kultury w Świebodzicach oraz miłośnik lokalnej historii, pasjonat Świebodzic Patryk Szczerba. Zebranych gości serdecznie powitała Dyrektor MDK Katarzyna Woźniak.

Tym razem prelekcja dotyczyła elewatora, który mieści się przy ul. Ofiar Oświęcimskich. Pan Tomasz Jurek wraz z Panią Różą Stolarczyk w bardzo ciekawy sposób opowiedzieli historię Młynu Conrada. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się m.in. jaką mąkę produkowano w tym obiekcie, jakie były jago losy przed i po wojnie, a także poznali wiele ciekawostek związanych z funkcjonowaniem tego miejsca. Organizatorom wydarzenia oraz prelegentom bardzo dziękujemy za przybliżenie mieszkańcom historii świebodzickiego elewatora.

Niestety z przyczyn niezależnych od Organizatora, czwartkowe spotkanie z Panem Tomaszem Smagłowskim nie odbędzie się. O nowym terminie prelekcji poinformujemy w odrębnym komunikacie. 

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 477

Powrót