Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Brak zdjęcia

W Świebodzicach weekend pełen atrakcji

Opublikowano: 13-08-2021
Nadchodzi weekend pełen ciekawych, plenerowych atrakcji: kulturalnych, lotniczych oraz sportowych. Serdecznie zachęcamy do udziału we wszystkich wydarzeniach. Udział w nich jest bezpłatny.

Już w najbliższy piątek (13 sierpnia) o godzinie 17:00 zapraszamy wszystkie dzieci wraz z opiekunami do ogrodu Miejskiego Domu Kultury w Świebodzicach do udziału w wydarzeniu kulturalnym. Spektakl pt. „Być dorosłą bardzo chciała i na miotle odleciała” opowiada przygody małej dziewczynki, która nie chce więcej słuchać rodziców i postanawia wybrać się w samotną podróż do miasta, aby zdobyć brakujący składnik, potrzebny do wykonania magicznego eliksiru. Spektakl w zabawny sposób wskazuje najmłodszym odpowiednie wzorce zachowań, uczy jak należy uważać na nieznajomych, jak bezpiecznie poruszać się po drogach i ostrzega o niebezpieczeństwach jakie mogą spotkać dzieci w czasie wolnym.

W dniach: 14-15 sierpnia (sobota, niedziela) Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach oraz Miasto Świebodzice zapraszają do odwiedzenia Gminnego Lądowiska, na którym w godz. 10:00-16:00 będzie stacjonowała Orlen Grupa Akrobacyjna Żelazny.

Jest to największa, a zarazem najdłużej i nieprzerwanie działająca cywilna grupa akrobacyjna w historii polskiego lotnictwa. Została ona założona z miłości do lotnictwa i pasji do latania akrobacyjnego oraz zespołowego. Zainspirowana przedwojennymi pilotami, którzy przetarli podniebne szlaki polskiej zespołowej akrobacji, takimi jak słynna trójka Bajana.

Każdy kto odwiedzi Gminne Lądowisko będzie mógł wykonać pamiątkowe zdjęcie, porozmawiać z załogą. To właśnie w naszym pięknym mieście będą odbywały się starty i lądowania. Grupa Żelazny tego dnia będzie uczestniczyła w Letnim Festiwalu Tajemnic, który będzie się odbywał w Zamku Książ. Zarówno 14 jak i 15 sierpnia, o godz. 11;00 i 15:00 odbędą się niesamowite pokazy akrobacyjne nad Zamkiem.

Podczas świebodzickiego wydarzenia zostanie zorganizowana także zbiórka środków finansowych dla Adrianka chorego na białaczkę limfoblastyczną, jej organizatorem jest Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach, Maciej Więcek oraz Mateusz Brzuchacz.

Natomiast 15 sierpnia (niedziela) serdecznie zapraszamy Mieszkańców Świebodzic oraz okolic do uczestnictwa w wyścigu kolarskim pn. Memoriał Pawła Sosika. Impreza ta poświęcona jest mieszkańcowi naszego miasta śp. Pawłowi Sosikowi, który 22 lat temu zginął w tragicznym wypadku podczas powrotu ze zgrupowania. Paweł był bardzo utalentowanym, odnoszącym sukcesy młodym sportowcem, członkiem kadry narodowej, przygotowywanej do startu w igrzyskach olimpijskich, młodzieżowym mistrzem Polski. Dzięki zaangażowaniu LKKS Górnik Wałbrzych, wsparciu Miasta Świebodzice oraz OSiR Świebodzice Spółka z o.o. pamięć o Pawle jest wciąż żywa.

Start i meta podczas imprezy zaplanowane są przy ul. Księcia Bolka na Os. Piastowskim, pierwsza grupa wiekowa wystartuje o godz. 10:00. W wyścigu uczestniczyć będą zawodniczki i zawodnicy w kategorii młodzik (kobiety i mężczyźni), junior młodszy (kobiety i mężczyźni) oraz dzieci w wieku od 6 lat do 10 lat. Zapisy odbędą się w biurze wyścigu, Hala OSiR, od godziny 9:00-9:30, a dla dzieci przewidziane są do godz. 10:15.

Impreza sfinansowana jest z budżetu Gminy Świebodzice w ramach otwartego konkursu ofert. Podczas imprezy kolarskiej ustawiony zostanie punkt informacji dotyczący akcji #SZCZEPIMYSIE.


 

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 787

Powrót