Moc atrakcji na Pikniku Lotniczym | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Plakat Pikniku Lotniczego

Moc atrakcji na Pikniku Lotniczym

Opublikowano: 27-08-2021
W imieniu Burmistrza Miasta Świebodzice Pawła Ozgi oraz Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Pikniku Lotniczego, imprezy znanej i lubianej, promującej miasto nie tylko w regionie, ale i w całym kraju.

Dzięki zaangażowaniu Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach i wsparciu Miasta Świebodzice weekend (28-29 sierpnia) będzie pełen atrakcji lotniczych, a towarzyszyć mu będą dodatkowo akcje społeczne, a także Puchar Polski Strongam.

Jeżeli nie macie Państwo zaplanowanego jeszcze zakończenia wakacji, to warto zaglądnąć na Lotnisko, zadbamy o to żebyście dobrze się bawili.

W programie imprezy jest: przylot samolotu gaśniczego Dromader, samolotu An-2 Antek, samolotów ultralekkich, śmigłowców, szybowców. Na Gminne Lotnisko przyjadą: pojazdy wojskowe, amerykańskie radiowozy, odbędzie się także wystawa foteli katapultowych i będzie można podziwiać zawody spadochronowe, a także zobaczyć tresurę psów. Piknik Lotniczy jak co roku przyciąga wiele znanych osób, niedawno gościł na nim kosmonauta Mirosław Hermaszewski, a w dniu 28 sierpnia (sobota) będzie z nami Strongman Mariusz Pudzianowski, ośmiokrotny Mistrz Polski - Strongman, Sześciokrotny Mistrz Europy Strongman, Pięciokrotny Mistrz Świata Strongman. Mariusz Pudzianowski jest wielkim fanem awiacji i przyleci do nas samolotem.

W pierwszym dniu imprezy, Święta Lotnictwa Polskiego zagrają uElectroGorale Karol Rajter&Sakriversum, a całą imprezę poprowadzi Norbert Szymkowiak, po koncercie zaplanowana jest zabawa taneczna.

Odwiedzi nas także 10 Brygada Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa, 16 Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej z Wrocławia, Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu, Stowarzyszenie „Grupa Militarno-Historyczna Berliner Mauer.

Ponadto podczas imprezy promującej awiację odbędzie się akcja charytatywna, zorganizowana dla chorego na białaczkę limfoblastyczną Adrianka Nowackiego. Z myślą o najmłodszych zostanie przygotowana strefa zabaw dla dzieci z zamkami dmuchanymi. Każdy kto odwiedzi Piknik Lotniczy może skorzystać z płatnego bufetu, gdzie będą serwowane ciepłe posiłki i orzeźwiające napoje. Jak co roku o transport na Lotnisko zadba ZGK Świebodzice Spółka z o.o. , która zapewni bezpłatny autobus.


Na Gminnym Lotnisku w dniu: 28 sierpnia utworzony zostanie punkt sczepień plenerowych przeciwko COVID-19 pn. #Szczepimysie i wygrywamy. Wśród zaszczepionych osób w plenerowym Punkcie Sczepień zostaną wylosowane atrakcyjne nagrody, m.in. przelot szybowcem, vouchery na kręgielnię, basen oraz do restauracji i innych punktów gastronomicznych. Wychodząc naprzeciw mieszkańcom w dniach 28-29 sierpnia zostanie także utworzony punkt do samospisu powszechnego, w którym urzędnik sprawnie i szybko pomoże spisać się.

W załączeniu przekazujemy rozkład godzinowy wydarzenia, który ze względu na charakter imprezy może ulec przesunięciom. W tym roku przygotowaliśmy także mapkę, obrazującą rozkład najważniejszych punktów na Gminnym Lotnisku, można ją pobrać ze strony, będzie także dostępna na Gminnym Lotnisku.

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 861

Powrót