Inauguracja roku szkolnego 2021/2022 | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

kolorowy napis: Witajcie w szkole

Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

Opublikowano: 01-09-2021
W środę, 1 września, uczniowie ze Świebodzic rozpoczęli nowy rok szkolny 2021/2022. Po raz kolejny zebrali się w aulach placówek oświatowych i w gronie nauczycieli oraz rodziców powitali rok szkolny. Ze względów bezpieczeństwa uroczyste apele, zostały skrócone do koniecznego minimum.
W Szkole Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka podczas uroczystego apelu wszystkich zgromadzonych powitała, pełniąca od dzisiaj funkcję Dyrektor Pani Anna Nowak. W uroczystości udział wzięli: Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański, Przewodnicząca Rady Rodziców Marta Kuraś
W Szkole Podstawowej nr 3 im. Władysława Broniewskiego uczniów, kadrę pedagogiczną, rodziców serdecznie powitała Dyrektor Joanna Styrna-Grossman. W apelu udział wziął Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański.
Natomiast w Zespole Szkół w Świebodzicach Dyrektor Magdalena Pawiłojć na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego gościła: Zastępcę Burmistrza Miasta Tobiasza Wysoczańskiego, Sekretarz Miasta Sabinę Cebulę, Radnego Rady Miejskiej Sebastiana Białego oraz Przewodniczącą Związku Nauczycielstwa Polskiego Urszulę Kruczek, a także przedstawicieli firm, które bezpośrednio współpracują z Placówką: firmę Kelvion reprezentował pan Piotr Adamczewski, firmę Masterform pan prezes Marcin Sobecki oraz firmę Promont zastępca prezesa pan Leonard Pławecki.
Po inauguracji wszyscy goście zostali oprowadzeni przez panią dyrektor Magdalenę Pawiłojć, zostały przedstawione warunki panujące w szkole oraz plany na przyszłość związane z powiększeniem bazy pracodawców i dostępnych zawodów.

Dyrektorki szkół skierowały do uczniów ciepłe słowa, żeby w szkole czuły się jak najlepiej, przychodziły do niej z chęcią. Wyraziły zadowolenie, że po długim czasie nauczania zdalnego mogą się znowu spotkać w klasach. Życzyły uczniom wzajemnego szacunku, spokojnego nabywania wszelkich umiejętności, a także poszerzania swojej wiedzy.

Zastępca Burmistrza Tobiasz Wysoczański w swych wystąpieniach szczególnie serdecznie witał dzieci i młodzież, która wchodzi w nowy rok szkolny po wakacyjnym wypoczynku. Przekazał życzenia jak najlepszych wyników, satysfakcji z podjętej nauki i życzliwej atmosfery, a przede wszystkim zdrowia w tym niełatwym czasie pandemii.

W pozostałych szkołach rozpoczęcie roku przebiegało, według ustalonych przez dyrekcję scenariuszy.
Już jutro we wszystkich placówkach oświatowych rozbrzmi dzwonek.
Życzymy młodym mieszkańcom samych sukcesów, a gronu pedagogicznemu i wszystkim pracownikom oświaty wyrozumiałości i wytrwałości w przekazywaniu wiedzy.
Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 983

Powrót