Pula Trip z pomocą dla Amelki | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Brak zdjęcia

Pula Trip z pomocą dla Amelki

Opublikowano: 07-09-2021
Kolejna akcja społeczna pn. Pula Trip zainicjowana przez Świebodziczan zakończyła się pełnym powodzeniem. Ekipa Panów na skuterach w osobach: Łukasz Ziemnicki „Moto Pyra”, Piotr Brągiel i Wojciech Brągiel, Paweł Nasiadka postanowili przejechać 2000 km na skuterach ze Świebodzic do chorwackiej Puli.

Akcji towarzyszył wspaniały cel - pomoc w zbiórce środków finansowych na leczenie chorego Adrianka.
W przeddzień wyjazdu Panowie z Pula Trip spotkali się na odprawie przed Ratuszem Miejskim z Zastępcą Burmistrza Miasta Tobiaszem Wysoczańskim, Sekretarz Miasta Sabiną Cebulą oraz Maciejem Więckiem. Była to okazja do pogratulowania wspaniałej inicjatywy i przekazania życzeń bezpiecznej drogi i powrotu.
Podczas spotkania do uczestników dotarła cudowna wiadomość, którą podzielił się oddany całym sercem pomaganiu potrzebującym Maciej Więcek:
„Z uwagi na fakt, że Adrianek nie może już czekać, a pasek darowizn zapełnił się na zielono, #FundacjaNaRatunek zdecydowała, że dofinansuje jego leczenie w pozostałym zakresie”. Adrianek dostał lek! W związku z tą wspaniałą wiadomością skarbonka na sie pomaga.pl dla Adrianka została zamknięta.

Jednak Ekipa z Pula Trip nie zrezygnowała z pomysłu wyjazdu, a jedynie zmieniła osobę, której chce pomagać. Założono skarbonkę na siepomaga.pl dla Amelki Gmyrek, małej strzegomianki, która walczy z SMA- rdzeniowym zanikiem mięśni. Do zebrania jest kwota 9 milionów złotych, a czasu drastycznie ubywa. Mutacja genetyczna niszczy nie tylko mięśnie odpowiedzialne za chodzenie czy siedzenie, ale także te najważniejsze, dzięki którym dziecko oddycha.
Panowie wyruszyli 1 września skoro świt, Do Chorwacji (pula) dotarli 2 września, a wrócili do domu szczęśliwi, cali i zdrowi, w dniu 5 września, a zrobili to dla dziecka, które potrzebuje naszej pomocy.

Razem możemy więcej. Jesteśmy z Was dumni.

Zapraszamy do wspierania tej szlachetnej inicjatywy. Nadal pomagamy!
https://www.siepomaga.pl/pula-trip-skuterami-dla-amelki

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 807

Powrót