Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

plakat Posprzątajmy Świebodzice

Posprzątajmy Świebodzice 11 września

Opublikowano: 07-09-2021
Już w tą sobotę (11 września) serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego posprzątania naszego, pięknego miasta. Jest to już III edycja tego społecznego wydarzenia, które ma na celu promocję ekologicznych zachowań, edukowanie najmłodszych jak należy dbać o środowisko, które spełnia niezwykle ważną rolę w życiu każdego człowieka.

Zachęcamy wszystkie organizacje pozarządowe, kluby sportowe oraz instytucje do aktywnego włączenia się w to wydarzenie.
Organizatorem akcji jest Miasto Świebodzice, a partnerami: Miejski Dom Kultury, OSiR Świebodzice Spółka z o.o., ZGK Świebodzice Spółka z o.o., ZWiK Świebodzice Spółka z o.o.
Tym razem zaplanowaliśmy sprzątanie czterech rejonów miasta: Ciernie, Zimmy Dwór, Książański Park Krajobrazowy od strony Świebodzic oraz teren przy stadionie im. Ludwika Paluszaka (ul. Sportowa).
Zbiórka nastąpi  na stadionie przy ul. Rekreacyjnej 1, o godz.: 10:30.

Harmonogram akcji „Posprzątajmy Świebodzice”:

10:30 – rejestracja uczestników, ul. Rekreacyjna 1;
11:00 – rozpoczęcie akcji, uczestnicy zostaną podzieleni na grupy i z przewodnikiem zostaną dowiezieni autobusem miejskim do punktu początku trasy;
14:00 - poczęstunek wraz z upominkiem, gry i zabawy;
15:00 – zakończenie akcji. 
Każdy uczestnik otrzyma ekologiczną torbę, a także zostanie wyposażony w worki na odpady oraz rękawiczki. Podczas akcji, odpady zbierane będą z zachowaniem zasad wstępnej segregacji do dedykowanych worków. Zachęcamy do zgłoszenia udziału w akcji w wydziale Promocji i Komunikacji Społecznej, tel. 74/ 666-95-71, e-mail: promocja@swiebodzice.pl.
Akcję wspierają: Masarnia Ciernie, Chata Polska, Cukiernia Oleńka- Szymańscy, DB Catering, ZPC Śnieżka S.A. Stowarzyszenie Czysty Wałbrzych.

Jednocześnie po sprzątaniu zapraszamy od godz. 14:00 również na stadion przy ul. Rekreacyjnej na Narodowy Dzień Sportu, którego organizatorem jest OSiR Świebodzice Sp. z o.o.
 
Dodatkowo rozpocznie się wspaniała akcja charytatywna pn. Świebodzice Miastem Serc na rzecz małej Nadii Czarnik, którą organizuje Miejski Dom Kultury w Świebodzicach wraz z Maciejem Więckiem.
Podczas imprezy odbędą się m.in. zawody w wyciskaniu sztangi, konkurencja ”rodzinny strongman”, pokazy klubów sportowych oraz licytacje, z których dochód przeznaczony zostanie dla Nadii na rehabilitację, terapię oraz ciągłość opieki wielu specjalistów.
Serdecznie zapraszamy, razem mamy moc czynienia świata lepszym.

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 530

Powrót