Sobota w duchu rywalizacji i pomocy | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
Klawiatura z myszką
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Nadia Czarnik

Sobota w duchu rywalizacji i pomocy

Opublikowano: 13-09-2021
W sobotnie popołudnie (11 września), tuż po zakończeniu trzeciej edycji akcji Posprzątajmy Świebodzice na stadionie przy ul. Rekreacyjnej rozpoczęły się dwie świetne imprezy: Narodowy Dzień Sportu zorganizowany przez OSiR Świebodzice Sp. z o.o. oraz akcja charytatywna Świebodzice Miastem Serc.

Podczas wydarzenia uczestnicy mogli zobaczyć różnorodne pokazy sztuk walki, nauczyć się strzelania z łuku, a najmłodsi potrenować celność w strzałach piłkarskich.

Jednocześnie o godzinie 15:00 rozpoczęła się akcja Świebodzice Miastem Serc, podczas której zbierano środki na rehabilitację małej Nadii. Organizatorami byli Maciej Więcek, Aleksandra Kiełb, Marta Jasińska rodzice Nadii oraz Katarzyna Woźniak wraz z Miejskim Domem Kultury.

Uczestników i widzów wspólnie powitali ze sceny Burmistrz Miasta Paweł Ozga i Maciej Więcek. W wydarzeniu uczestniczyła także Sekretarz Miasta Sabina Cebula.

Następnie zaprezentowano wszystkie kluby sportowe i grupy artystyczne, które brały udział w akcjach:

  • Future Cheerleaders Academy;
  • Klub Taekwon-do Taipan;
  • Fighter Klub Kaczmarek Grodowski;
  • Klub Łuczniczy Ameoli,
  • Klub piłkarski Duo Soccer,
  • Stowarzyszenie Bona Fide.

Przygotowano  wiele kolorowych atrakcji dla osób w każdym wieku, były zabawy, gry i konkursy. Restauracja Pełna Micha podkręcała apetyty mieszkańców, a napoje oraz ciasta upieczone przez mieszkańców serwowała załoga Miejskiego Domu Kultury.

Dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa na rzecz Nadii oraz kiermasz książek i warsztaty kreatywne dla dzieci. O świetną zabawę i mnóstwo uśmiechu dbały Agata Koperska z Klubu Senior + oraz Izabela Gaweł ze Środowiskowego Domu Samopomocy. Dopisała pogoda i uczestnicy, którzy licznie przybyli na wydarzenie. Mieszkańcy chętnie oglądali występy oraz kibicowali zawodnikom biorącym udział wyciskaniu sztangi leżąc. Nikt się nie nudził. W trakcie zabawy prowadzone były licytacje na rzecz Nadii, każdy mógł tez wrzucić datek do puszki. Zabawa zakończyła się Maratonem Zumby, w którym udział wzięli instruktorzy z miasta i okolic.

W imieniu rodziców Nadii oraz organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim osobom które przyczyniły się do organizacji tak pięknego święta. Świebodzice to na 100% jest Miasto Serc !!!  

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 253

Powrót