Krwiodawcy ponownie wsparli potrzebujących | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Na zdjęciu widoczny jest mobilny punk poboru krwi oraz niebiski namiot Gminy Świebodzice oraz stojąca przed nim kobieta.

Krwiodawcy ponownie wsparli potrzebujących

Opublikowano: 14-09-2021
Dzisiaj (14 września) odbyła się kolejna mobilna zbiórka krwi. Od godziny 9:00 do 13:00 każda chętna osoba mogła zgłosić się do czerwonego autobusu stojącego przed wejściem do Ratusza i podzielić z potrzebującymi tym najcenniejszym lekiem.

Zainteresowanie jak zawsze było duże. Do punktu zgłosiły się 33 osoby, z których 28 oddało krew. Udało się zebrać jej ponad 12 litrów.

Krwiodawców oraz pracowników RCKiK odwiedziła Sekretarz Miasta Sabina Cebula, dziękując za zaangażowanie w organizację akcji oraz piękny dar, jakim jest ratowanie życia ludzkiego.

Krew jest najcenniejszym lekiem, na który zawsze jest ogromne zapotrzebowanie. Kolejna zbiórka planowana jest na listopad. 

W związku z upływającym 30 września terminem na dokonanie spisu w ramach NSP 2021, w niebieskim namiocie Gminy Świebodzice pracownicy Gminnego Biura Spisowego, urzędnicy miejscy w godz. 9:00-14:00 pomagali chętnym dopełnić tego obowiązku.  Ze względu na słoneczną pogodę i fakt, że plenerowa akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród  mieszkańców, jutro (15 września) w godzinach 10:00-13:00 przed Ratuszem również będzie można spisać się w Narodowym Spisie Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.  

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 1437

Powrót