Klub Sportowy GVT rusza z bezpłatnymi zajęciami sportowymi dla dzieci | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Na zdjęciu widoczne są dzieci jeżdżące na rowerach.

Klub Sportowy GVT rusza z bezpłatnymi zajęciami sportowymi dla dzieci

Opublikowano: 12-10-2021
Klub Sportowy GVT w Świebodzicach od najbliższego czwartku, 14 października, rusza z bezpłatnymi zajęciami sportowymi dla dzieci. W imieniu organizatora przekazujemy informacje dotyczące treningu.

Multisportowa Akademia GVT powered by Pho3nix w Świebodzicach zaprasza dzieci na nieodpłatne zajęcia sportowe. W programie Akademii przewidziano treningi rowerowe oraz ogólnorozwojowe – te ostatnie są nie tylko istotne dla psychofizycznego rozwoju każdego dziecka, ale stanowią także ważny wstęp do każdej dyscypliny. W realizowanym właśnie jesiennym naborze na bezpłatne zajęcia zostały ostatnie miejsca. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Jesienny nabór

Do Akademii GVT przyjmowane są dzieci od 4. do 14. roku życia. Wkrótce także, już na innych zasadach, będzie prowadzony nabór dla młodzieży w wieku 15-23 lata, która chce realizować swoje ambicje w sporcie licencjonowanym – w kolarstwie lub triathlonie.

Zajęcia, dzięki finansowemu zaangażowaniu połączonych sił Fundacji Pho3nix i Klubu Sportowego GVT ze Świebodzic, do końca roku są bezpłatne. W programie przewidziano: trening motoryczny, ćwiczenia biegowe, wprowadzające do treningów tlenowych oraz interwałowych, a także treningi rowerowe, podczas których dzieci uczą się techniki jazdy i podstaw kolarstwa oraz wyrabiają dobre nawyki w ruchu drogowym.

Treningowe spotkania, trwające 60 minut, docelowo odbywać się będą dwa razy w tygodniu. Na razie rozpoczną się od zajęć rowerowych – w czwartki, o godz. 17.00 (zbiórka o 16.50) na parkingu przed basenem (ul. Mieszka Starego 8).

Żeby zapisać dziecko, wystarczy przyjść z nim na trening, po którym wspólnie z opiekunem zadecyduje, czy chce regularnie uczestniczyć w zajęciach sportowych Akademii.

Czym jest Akademia?

Akademia GVT powered by Pho3nix to połączenie sił drużyny KS GVT oraz Fundacji Pho3nix. Akademia działa dwutorowo przede wszystkim mobilizując dzieci do podejmowania aktywności fizycznej przynajmniej trzy razy w tygodniu. Drugim celem Akademii jest stwarzanie możliwości pozwalających młodym ludziom wraz z wiekiem ukierunkować się na uprawianie wyczynowo konkretnych dyscyplin, takich jak pływanie, kolarstwo, bieganie lub połączenia ich wszystkich w postaci triathlonu. Choć przygotowanie fizyczne, jakie uzyskają w pierwszych latach zajęć w Akademii stanowi znakomity wstęp do każdej dyscypliny.

Misją Akademii jest również zaszczepienie w młodych ludziach nawyku podejmowania aktywności fizycznej i czerpania z niej radości, nawet jeśli będzie to sport uprawiany wyłącznie rekreacyjnie. Najistotniejsze, by towarzyszył im przez całe życie i by był równie ważny jak edukacja, inne hobby, życie zawodowe i oczywiście prywatne.

– Te założenia pokrywają się z misją Fundacji Pho3nix, dlatego z przyjemnością wspieramy zajęcia sportowe organizowane przez Akademię GVT. Chcemy, by jak najwięcej dzieci i młodzieży miało możliwość doświadczania radości z uprawiania sportu pod okiem wykwalifikowanych i charyzmatycznych trenerów – mówi Wojciech Kruczyński z Fundacji Pho3nix. – Dla nas krzewienie pasji do sportu od najmłodszych lat to najważniejszy cel, który dodatkowo zyskał na znaczeniu w okresie pandemii, kiedy dostęp do zajęć wychowania fizycznego był bardzo ograniczony. Cieszymy się, że powstają takie inicjatywy jak Akademia GVT, dzięki której wspólnie możemy dbać o sprawność fizyczną dzieci i wspierać je w ich przygodzie ze sportem – podkreśla.

Ludzie Akademii GVT powered by Pho3nix

Trenerzy Akademii to byli wyczynowi sportowcy z bardzo bogatym doświadczeniem sportowym, a obecnie również trenerskim.

– Doskonale zdajemy sobie sprawę, że naszą niezwykle ważną misją jest pokazywanie dzieciom i młodzieży najlepszych dróg i stwarzanie im jak największych możliwości rozwoju. Dlatego szczególny nacisk kładziemy na zajęcia motoryczne i ogólnorozwojowe, które ważne są w każdym sporcie – wyjaśnia Zbigniew Gucwa, pomysłodawca zarówno Akademii GVT, jak i teamu dla dorosłych, które założył po zakończeniu zawodowej kariery kolarskiej. – W pracy z dziećmi nie skupiamy się wyłącznie na triathlonie czy kolarstwie, które są nam w klubie GVT najbliższe.

Zajęcia dla najmłodszych mają z jednej strony zapewnić im aktywność ruchową i rozwój fizyczny, a z drugiej być może zachęcić do wyboru sportu jako sposobu na życie, a przynajmniej zaszczepić nawyk regularnego uprawiania aktywności ruchowej. Jeśli wybiorą zawodowstwo, o dyscyplinie, w której będą chciały się spełniać, zadecydują już same.

W tym roku podczas lipcowego obozu sportowego w Hiszpanii, tacy doświadczeni i utytułowani zawodnicy GVT, jak Paulina Kotfica, Kacper Stępniak czy Siergiy Kurochkin ćwiczyli razem ze starszą (w wieku 15-23 lat) młodzieżą z Akademii. – Czułem ogromną satysfakcję, że zapewniamy tym młodym utalentowanym sportowo ludziom nie tylko wykwalifikowaną kadrę trenerską, ale również możliwość trenowania ze sportowcami, których podziwiają i od których mogą uczyć się w praktyce – mówi Zbigniew Gucwa.

Dzięki współpracy Fundacji Pho3nix i firmy szkoleniowej GVT, zajęcia dla dzieci, prowadzone nie tylko w Świebodzicach, ale także we Wrocławiu i Poznaniu są darmowe. – Akademia nie jest przedsięwzięciem komercyjnym – podkreśla Zbigniew Gucwa. – Już od 6 lat finansujemy rozwój polskiego sportu, wspierając utalentowanych kolarzy i triathlonistów.

Obecnie kadra trenerska prowadzonego przez KS GVT teamu GVT Bornga BMC 3Soft Świebodzice ma w swoim składzie trzech zawodników w kategorii seniorskiej oraz 15 zawodników w wieku 15-23 lat. Od kilku miesięcy, dzięki zaangażowaniu Fundacji Pho3nix, może wspierać sportowy rozwój dzieci, które licznie uczestniczą w prowadzonych przez Akademię GVT zajęciach. Jak wyjaśnia Zbigniew Gucwa: – Właśnie w tym kierunku chcemy rozwijać naszą drużynę, zapewniając młodym ludziom ścieżkę sportowego rozwoju od szkółki, przez pierwsze kroki w sporcie licencjonowanym, po sukcesy w kategoriach seniorskich.

Trenerzy Akademii GVT powered by Pho3nix w Świebodzicach:

- Zbigniew Gucwa

- Paulina Kotfica

Akademia GVT powered by Pho3nix w Świebodzicach

 KIEDY I GDZIE:

  • czwartek, g. 17.00: trening rowerowy | parking przy ul. Mieszka Starego 8 (przed basenem)

 JAK ZAPISAĆ:

  • Przyjdź z dzieckiem na pierwsze zajęcia, po których wspólnie podejmiecie decyzję, czy zostać w Akademii GVT na dłużej! Dopiero wtedy dopełnisz formalności.

 CO BĘDZIE POTRZEBNE:

  • strój sportowy w tym buty, kask, sprawny rower, woda

CO ZAPEWNIAMY:

  • wykwalifikowaną, otwartą, pogodną i doświadczoną w pracy z dziećmi i młodzieżą kadrę trenerską,
  • ciekawe, atrakcyjne i różnorodne zajęcia sportowe,
  • sprzęt sportowy niezbędny do zrealizowania treningu motorycznego.

 MASZ DODATKOWE PYTANIA?

Pytaj przez wiadomości w naszych w mediach społecznościowych:

WWW | https://akademiagvt.pl

 

Autor: Wydział PK/Klub Sportowy GVT

Liczba wyświetleń: 648

Powrót