Odbiór robót remontowych na ulicy Aleje Lipowe | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Brak zdjęcia

Odbiór robót remontowych na ulicy Aleje Lipowe

Opublikowano: 12-10-2021
Dzisiaj (12 października) przeprowadzony został odbiór prac remontowych prowadzonych na ulicy Aleje Lipowe. Jedna z najpiękniejszych ulic naszego miasta odzyskała dawny blask. Dzięki wykonanym pracom mieszkańcy mogą korzystać z bezpiecznej i estetycznej nawierzchni jezdni oraz chodnika.
W odbiorze  uczestniczyli: Burmistrz Miasta Paweł Ozga, przedstawiciele wykonawcy, inspektorzy nadzoru, prezes ZGK Świebodzice Sp. z o.o. Grzegorz Cabanek, oraz pracownicy wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej.

Remont obejmował wyminę nawierzchni bitumicznej jezdni wraz z podbudową, ułożenie nowej nawierzchni z kostki betonowej na chodniku biegnącym po stronie Targowiska, ułożenie nowych nawierzchni z kostki granitowej na wjazdach do posesji i kompleksową wymianę oświetlenia ulicznego, przewodów i lamp wraz z doświetleniem przejść dla pieszych.  

Roboty remontowe rozpoczęły się dnia 4 grudnia 2020 r.  W ramach zadania zrealizowano remont drogi i chodnika o długości 0,426 km, wymieniono 14 słupów oświetleniowych oraz wbudowano 6 słupów doświetlających trzy przejścia dla pieszych.

Wykonawcą remontu było konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne i Handlowe „COM-D” Sp. z o.o. z siedzibą w Jaworze i Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. z siedzibą w Jeleniej Górze.

         Całkowity koszt robót wyniósł 1 323 625,77 zł, wkład własny Gminy Świebodzice wyniósł  529 450,31 zł, natomiast kwota 794 175,46 zł  stanowiąca 60% wartości inwestycji została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dawniej zwanego Funduszem Dróg Samorządowych.

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 1689

Powrót