Kultura zaczyna się od Biblioteki, czyli Noc Bibliotek pod hasłem „Czytanie Wzmacnia” | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Brak zdjęcia

Kultura zaczyna się od Biblioteki, czyli Noc Bibliotek pod hasłem „Czytanie Wzmacnia”

Opublikowano: 13-10-2021
W imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej przekazujemy informację z VII edycji ogólnopolskiej akcji „NOC BIBLIOTEK” pod hasłem CZYTANIE WZMACNIA.

Za nami VII edycja ogólnopolskiej akcji „NOC BIBLIOTEK” pod hasłem CZYTANIE WZMACNIA.
Tym razem w dniu 9 października 2021 zostało skierowane światło na Biblioteki, jako najbliższe miejsce spotkań z kulturą, by podkreślić wzmacniającą rolę literatury oraz siłę lokalnej społeczności. W Miejskiej Bibliotece Publicznej można było zobaczyć ją w całej okazałości. Użytkownicy gromadnie stawili się w placówce zapełniając wnętrza do ostatniego miejsca.

Do najbardziej niepodważalnych faktów na ziemi można bez wątpienia dołączyć ten, że „CZYTANIE WZMACNIA” gdyż dobroczynne skutki czytania zaczynamy już na płaszczyźnie językowej. Czytanie pełni funkcję poznawczą, zaspokajając i rozwijając horyzonty i dając możliwość obcowania z kulturą.
„CZYTANIE WZMACNIA” gdyż wytwarza pozytywne emocje, radość, szczęście i poczucie spełnienia.
„CZYTANIE WZMACNIA”, gdyż buduje relacje z ludźmi i nadaje życiu sens.

NOC BIBLIOTEK w świebodzickiej bibliotece doskonale wypełnił zakładane założenia, by wzmocnić to co najlepsze w naszej lokalnej społeczności. Na ogromny podziw zasługuje udział tak ogromnej liczby Mieszkańców. Podziękowania za uczestnictwo kierujemy do Władz Świebodzic, które reprezentowała Sekretarz Miasta pani Sabina Cebula. Nie zabrakło przedstawicieli Klubu Senior + na czele z Kierownik panią Agatą Koperską czy Stowarzyszenia Senior = Aktywny Obywatel.
Na szczególne wyróżnienie z bloku programowego świebodzickiej Biblioteki  zasłużyło spotkanie z Mariuszem Kurcem, podróżnikiem, autorem książki „Na obrzeżach świata - w Centrum życia.” Jakiej wagi było to Wydarzenie Kulturalne niech posłużą wpisy naszych Uczestników NOCY BIBLIOTEK na portalu społecznościowym.

I tak na profilu Sekretarz Miasta pani Sabiny Cebuli możemy przeczytać: „Wczoraj byłam na spotkaniu z podróżnikiem, autostopowiczem. To trzeba posłuchać, bo fantastycznie Mariusz Kurc opowiada (…)

Kierownik Klubu Senior + pani Agata Koperska napisała: „W Miejskiej Bibliotece Publicznej trwa Noc Bibliotek pod hasłem Czytanie Wzmacnia oraz wspaniałe spotkanie z Mariuszem Kurcem, którego opowieść o swojej pasji do podróżowania i projekcja autorskiego filmu z wypraw po różnych zakątkach świata tak wciągnęła, że koniecznym było wprowadzenie zmian w programie(…)”.
A na fanpage’u Stowarzyszenia Senior = Aktywny Obywatel napisano tak: „Wczoraj przedstawiciele Stowarzyszenia Senior = Aktywny Obywatel na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach uczestniczyli w Nocy Bibliotek pod hasłem ,,Czytanie wzmacnia".
Program był bogaty w liczne propozycje kulturalne, jednak najbardziej wciągające było spotkanie z pisarzem i podróżnikiem- panem Mariuszem Kurcem. Opowieści tego wspaniałego człowieka były tak fascynujące, że zmusiły organizatorów do dokonania pewnych zmian w programie i przedłużania spotkania z gościem.
Serdecznie dziękujemy za wspaniale zorganizowane wydarzenie(…)”
Po takich wpisach i pozytywnej opinii na temat NOCY BIBLIOTEK w Świebodzicach już nic więcej nie można dodać, a tylko  zaprosić do fotorelacji.
PS. NOCY BIBLIOTEK pod hasłem „CZYTANIE WZMACNIA”, towarzyszyła akcja BOOKCROSSINGU- zachęcająca Czytelników do wymiany nowości wydawniczych z domowych biblioteczek.
Organizatorami VII edycji Nocy Bibliotek byli: Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Biblioteki Narodowej oraz współorganizatorzy: Fundacja ABCXXI- Cała Polska Czyta Dzieciom, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Instytut Książki i Lustro Biblioteki.
Bardzo dziękujemy Aktywowi Bibliotecznemu, który był sponsorem poczęstunku Nocy Bibliotek oraz pani Wiesi Kańskiej za przepyszne ciasto, a pani Eli Chrobak za pomóc w przygotowaniu poczęstunku i piękne bukieciki z jesiennych liści.
Takie zaangażowanie lokalnej społeczności pokazało jej faktyczną siłę oraz to, że są w Świebodzicach ludzie związani z Miejską Biblioteką Publiczną „ na dobre i na złe”.

Autor: Miejska Biblioteka Publiczna w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 695

Powrót