Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Na zdjęciu widoczny jest megafon  na tle nieba

Gminne Ćwiczenie Obronne 2021

Opublikowano: 22-10-2021
W dniach 26 i 27 października tego roku odbędzie się Gminne Ćwiczenie Obronne 2021. Ćwiczenie połączone będzie z treningiem Akcji Kurierskiej.

Głównym organizatorem ćwiczenia jest Burmistrz Miasta Świebodzice i jest one zgodne z zaakceptowanym przez Wojewodę Planem Szkolenia Obronnego na rok 2021.

Planem szkolenia objęte zostaną wybrane jednostki organizacyjne (Urząd Miejski, szkoły i jednostki podległe), oraz służby takie jak Policja czy Straż Pożarna, które przy tej okazji sprawdzą swoją gotowość w razie zagrożenia.

Informujemy mieszkańców miasta Świebodzice o ćwiczeniu, gdyż 27 października (środa), o godz. 9.30, zawyją syreny przekazując sygnał o ewakuacji (modulowany sygnał dźwiękowy). Nie chcemy wzbudzać niepotrzebnej paniki wśród mieszkańców. Prosimy o zachowanie spokoju. Klientów, którzy mogą przebywać w tym czasie w budynkach urzędów publicznych, również prosimy o spokój i podporządkowanie się komendom osób odpowiedzialnych za ewakuację.

Głównym celem ćwiczenia jest koordynacja, w warunkach zagrożenia, działań różnych służb: urzędów, służb mundurowych.

Chcemy także przećwiczyć proces jednoczesnej ewakuacji w kilku jednostkach gminnych. Do wybranej jednostki organizacyjnej zostanie skierowana jednostka straży pożarnej, aby pomóc w tym procesie, jednak w wielu z nich akcja ewakuacyjna zostanie przeprowadzona własnymi siłami.

Jeszcze raz prosimy o zachowanie spokoju, nieuleganiu panice podczas ćwiczenia oraz dostosowanie się do aktualnie obowiązujących przepisów sanitarnych związanych z Covid-19.

Gminne Ćwiczenie Obronne 2021.

Środa – 27 października 2021 r.

Autor: Wydział PK/SOL

Liczba wyświetleń: 789

Powrót