Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej nr 1 | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Na zdjęciu widać grupę osób stojącą w jasnej sali.

Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej nr 1

Opublikowano: 29-10-2021
W dniu 29 października (piątek) w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się piękna uroczystość pasowania na ucznia.
To ważne wydarzenie na długo pozostanie w pamięci uczniów. Rolę gospodarza uroczystości sprawowała Dyrektor Elwira Kirklo-Rusek. Wśród zaproszonych gości byli: Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego Urszula Kruczek, Radny Rady Miejskiej Jan Klepiec, Dziekan Dekanatu Świebodzickiego Ksiądz Proboszcz Józef Siemasz, Przedstawiciele Związku Sybiraków:Alfons Daszkiewicz oraz Zbigniew Zaniewski. W wydarzeniu uczestniczyli także rodzice, opiekunowie oraz nauczyciele.
Pasowaniu na ucznia towarzyszył ciekawy występ artystyczny pierwszaków, podczas którego wszystkie dzieci dokonały autoprezentacji, wzięły udział także w quizie o naszym kraju, zdając go na szóstkę. Z pewnością najbardziej uroczystą chwilą było pasowanie na ucznia, którego dokonał Burmistrz Miasta Paweł Ozga wraz z Przewodniczącą Urszulą Kruczek. Burmistrz wielkim ołówkiem pasował każdego ucznia, oraz złożył najserdeczniejsze życzenia wspaniałego, beztroskiego dzieciństwa, życzliwej atmosfery w szkole, podkreślając jak ważną rolę w życiu każdego ucznia pełnią nauczyciele, którzy przez większą część życia prowadzą, go wskazują, edukują. Podczas uroczystości Elwira Kirklo Rusek przekazała Burmistrzowi Miasta bukiet kwiatów, wyrażając wdzięczność za troskę o szkołę, bezustanne wsparcie. Dyrektor wraz z Urszulą Kruczek, Janem Klepcem oraz Dziekanem także złożyli pierwszakom najserdeczniejsze życzenia w tak ważnym dniu, przekazując upominki.
W imieniu Sybiraków głos zabrał bardzo wzruszony Zbigniew Zaniewski, który skierował słowa podziękowania do Burmistrza Miasta Pawła Ozgi za to, że Burmistrz podjął decyzję o funkcjonowaniu szkoły i bardzo dobrze o nią dba. Przekazał także życzenia dla wszystkich uczniów, życząc wspaniałych wyników i radości z bycia uczniem. Podziękował także za pielęgnowanie pamięci o Sybirakach.
Miłym akcentem podczas wydarzenia był słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców, która jest wielkim wsparciem dla Pani Dyrektor.
Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 708

Powrót