„Doradztwo zawodowe w wyrównywaniu szans edukacyjnych” - konferencja PowerEd w Warszawie | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Uczestnicy konferencji PowerEd.

„Doradztwo zawodowe w wyrównywaniu szans edukacyjnych” - konferencja PowerEd w Warszawie

Opublikowano: 23-11-2021
Na prośbę Zespołu Szkół w Świebodzicach przekazujmy informację dotyczącą konferencji PowerEd w Warszawie : „Doradztwo zawodowe w wyrównywaniu szans edukacyjnych”, która odbyła się 5 listopada.

Fundacja Katalyst Education , Mapa Karier i Elektrownia Powiśle, przywitali gości 5 listopada, na konferencji PowerEd w Warszawie : „Doradztwo zawodowe w wyrównywaniu szans edukacyjnych” w Warszawie.  Podczas konferencji szukano odpowiedzi : jak wyrównywać szanse edukacyjne przy pomocy etycznego modelu doradztwa zawodowego?

PowerED  to nie tylko konferencja, ale przede wszystkim międzysektorowa debata o tym, jak  wyrównywać szanse edukacyjne przy pomocy etycznego modelu doradztwa zawodowego. Jest  to spotkanie ekspertów, którzy dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą, aby  dostarczyć samorządom, szkołom i przedsiębiorcom bardzo konkretne rekomendacje na temat efektywnego wspierania doradztwa zawodowego w szkołach tak, aby zniwelować skutki wykluczeń społeczno-ekonomicznych.
Nadzwyczajnym wystąpieniem – „Jak mogłoby wyglądać doradztwo zawodowe w modelu uczenia się przez całe życie i dlaczego tak bardzo tego potrzebujemy?”  wprowadziła uczestników konferencji, prof. UAM dr hab. Małgorzata Rosalska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zatrudnialność, Lifelong guidance, prekariat, job hopping, freelancerzy na zglobalizowanym rynku, to tylko kilka szalenie ciekawych wątków w wystąpieniu  prof. Małgorzaty Rosalskiej. 
W spotkaniu uczestniczyli: doradcy zawodowi, nauczyciele, dyrektorzy szkół, przedstawiciele JST, eksperci rynku pracy, przedstawiciele sektora prywatnego oraz fundacje.
Organizatorami  PowerED byli: fundacja Katalyst Education, Mapa Karier i Elektrownia Powiśle.

element graficzny - logo konferencji

Autor: Zespół Szkół/Wydział PK

Liczba wyświetleń: 205

Powrót