Wizyta młodzieży na Gminnym Lotnisku w Świebodzicach | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Uczniowie Szkoły Podstawowej z Kostrzy na Gminnym Lotnisku w Świebodzicach.

Wizyta młodzieży na Gminnym Lotnisku w Świebodzicach

Opublikowano: 23-11-2021
Miło nam poinformować, że uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kostrzy w ramach realizowanego projektu byli i edukowali się na Gminnym Lotnisku w Świebodzicach. Cieszymy się, że Lotnisko w naszym mieście cieszy się tak szerokim zainteresowaniem oraz spełnia funkcję edukacyjną, a członkowie Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach to ludzie z pasją, otwarci na nowe inicjatywy i przekazywanie wiedzy o lotnictwie młodemu pokoleniu, a także doskonale promujący miasto i awiację;

Program edukacyjny “Być jak Ignacy”, który realizuje młodzież organizowany przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Celem programu jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich naukowcach. Uczniowie SP w Kostrzy wraz z nauczycielami wierzą, że nauka może zmienić świat, a wynalazki pomagają ludziom żyć lepiej. Doskonałym przykładem jest postać patrona Ignacego Łukasiewicza - wielkiego, polskiego wynalazcy, pioniera przemysłu naftowego nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (klas 1-8). To właśnie im najbardziej potrzebne są dobre przykłady, na których mogą się wzorować w swoim codziennym życiu. Wzorce pełne odwagi, budujące przekonanie, że warto wierzyć we własne siły i marzenia.
Program polega na prowadzeniu zajęć, w kole naukowym, na podstawie otrzymanych scenariuszy zajęć. Podzielony jest na 8 etapów, każdy jest poświęcony innemu zagadnieniu. Do każdego etapu nauczyciel otrzymuje interaktywny scenariusz zajęć, pełen ciekawych doświadczeń i eksperymentów.
Młodzież zakończyła już II etap projektu „ Być jak Ignacy” - początki lotnictwa.
Uczestnicy koła naukowego poznali historię lotnictwa; wiedzą jak lata samolot, helikopter i wahadłowiec; poznali polskiego naukowca – Adama Ostaszewskiego; zapoznali się z wyzwaniami z jakimi muszą się mierzyć astronauci.
Ponadto z ogromnym zaangażowaniem pracowali przy budowie rakiety oraz samolotu pasażerskiego.
Uwieńczeniem pracy w II etapie była niezapomniana wizyta na Gminnym Lotnisku w Świebodzicach, gdzie młodzież została zaproszona przez Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach. Załoga pokazała kilka szybowców, min. Cesnę oraz Puchatka, na którym latał słynny kapitan Tadeusz Wrona. Wyjaśniono także specyfikę lotu szybowcem oraz wiele ciekawostek lotniczych.
Autor: Wydział PK, SP w Kostrzy

Liczba wyświetleń: 230

Powrót