SkillsPoland 2021 | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

hala konkursowa

SkillsPoland 2021

Opublikowano: 01-12-2021
Na prośbę Zespołu Szkół w Świebodzicach przekazujmy informację dotyczącą ogólnopolskiego konkursu SkillsPoland 2021, który odbył się w dniach 25-26 listopada w Gdańsku.

W dniach 25-26 listopada odbyło się Wielkie Święto Szkolnictwa Branżowego na skalę kraju.

Uczniowie/Zawodnicy przez dwa dni rywalizowali w 9 konkurencjach (Florystyka, Frezowanie CNC, Fryzjerstwo, Instalacje sanitarne, i grzewcze, Meblarstwo, Mechanika pojazdów rolniczych i budowlanych, Obsługa gości hotelowych, Stolarstwo) o reprezentowanie Polski w międzynarodowych zawodach WorldSkills Shanghai.

Wydarzenie odbywało się w kongresowym AmberExpo w Gdańsku.

My, szykując się na udział uczniów z Zespołu Szkół w Świebodzicach w przyszłym roku, przyjęliśmy zaproszenie.

Motywem przewodnim w tym roku było: „ Skills are the future”. W obecnych czasach pracodawcy oczekują od przyszłych pracowników umiejętności praktycznych, dlatego organizatorzy WorldSkills Poland stawiają na synergię między biznesem, szkołami i instytucjami publicznymi.

Wygrana w WorldSkills to przepustka do nowego życia, kariery oraz wiele możliwości, wiele nowych kontaktów, rozwój zawodowy i osobisty oraz ogromny prestiż dla młodego człowieka. Ta fenomenalna inicjatywa skierowana do szkół branżowych to Wielka szansa dla uczniów oraz absolwentów szkół branżowych.

Czas już zmienić myślenie na temat „branżówek”, miejscem dla słabych uczniów z problemami. SZKOŁY BRANŻOWE wchodzą do GRY, to przebudzenie w wielkim stylu, takie wydarzenia oraz programy europejskie wraz z dużymi środkami mają zachęcać młodych ludzi i podnosić jakość swoich umiejętności zawodowych oraz ich kompetencje w ścisłej współpracy z pracodawcami jako PRACOWNIKÓW JUTRA.

Podczas konkursu przebiegały równocześnie panele dyskusyjne z prelegentami świata polityki, rządu, technologii, nauki i biznesu. Najważniejsze wątki z paneli dyskusyjnych to: Jak kształtować wspólnotę szkół z biznesem? # przeżywamy rewolucję technologii 4,0, gdzie w tym szkoła? # Jak dogonić technikę? # młodzież w szkołach powinna dostawać wiedzę o najnowszej technologii na bieżąco # Szkoła jako laboratoria przyszłości, jako centra umiejętności a co za tym idzie kształtowanie pasji na każdym etapie #

Takie wydarzenia są szalenie ciekawe, motywujące i inspirują do działań.

#…. Wchodzimy do Gry # Zespół Szkół w Świebodzicach #

 

Kierownik Szkolenia Praktycznego w ZS

Aneta Kąsiel

Autor: Zespół Szkół/WydziałPK

Liczba wyświetleń: 469

Powrót