Rozbłysła świebodzicka choinka | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Na zdjęciu widać Burmistrza Miasta oraz Zastępcę w otoczeniu osob w strojach Mikołajek i Śnieżynek stojących na schodach prowadzących do Ratusza.

Rozbłysła świebodzicka choinka

Opublikowano: 07-12-2021
W poniedziałek, 6 grudnia, w Świebodzicach obchodzono ulubione święto wszystkich dzieci – Mikołajki.

W południe Mikołajowie i Śnieżynki z jednostek oraz spółek: Miejskiej Biblioteki Publicznej, Miejskiego Domu Kultury, Ośrodka Pomocy Społecznej, MZN-u, OSIR-u i ZWiK-u spotkali się z Burmistrzem Miasta Pawłem Ozgą i Zastępcą Burmistrza Tobiaszem Wysoczańskim. Po krótkiej odprawie i zrobieniu pamiątkowego zdjęcia, zaopatrzeni w słodkości, wyruszyli spod Ratusza Miejskiego w różne części miasta, aby obdarowywać mieszkańców.

Główna część zabawy Mikołajkowej zaczęła się o 15:30, gdy na Rynku pojawili się niezwykli szczudlarze z Teatru Avatar. Ku radości najmłodszych przechadzali się wśród nich, przybijając ze wszystkimi „piątki”. Jednak uczestnicy wyczekiwali z niecierpliwością na najważniejszego Gościa, który pojawił się ok. godziny 16:00. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, przywitał się ze wszystkimi, a następnie zajął specjalnie przygotowany dla niego fotel, w którym wysłuchiwał dziecięcych życzeń. Zebranych przywitał uroczyście Burmistrz Miasta Paweł Ozga, który podkreślił, że bardzo cieszy go możliwość wspólnego, rodzinnego świętowania Mikołajek w naszym mieście. Następnie zaprosił dzieci do wspólnego odliczania, po którym rozbłysła świebodzicka choinka oraz iluminacje na budynku Ratusza. Nie był to koniec atrakcji. Na otwarcie czekał jeszcze Magiczny kufer. Okazał się on wypełniony balonami, których zadaniem, było zaniesienie wszystkich życzliwych myśli i ciepłych życzeń wprost do nieba. 

Mimo prawdziwie zimowej, mroźnej aury wśród uczestników panował radosny nastrój. Animatorzy z Kamayu Art w strojach pomocników św. Mikołaja zadbali, aby nikomu nie było zimno, zapraszając do wspólnego tańca i zabawy. Następnie uczestników zaproszono do specjalnie udekorowanego  świątecznego autobusu miejskiego, który zabrał ich na Osiedle Piastowskie do Hali sportowo-widowiskowej, gdzie kontynuowano zabawę. Wśród osób biorących udział w Mikołajkach można było spotkać m.in. radnych Rady Miejskiej, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz dzieci ze świebodzickich szkół i przedszkoli.

Piękny występ zaprezentowały Seniorki z Klubu Senior +, które nie tylko zatańczyły do świątecznego przeboju Jingle Bells Rock, ale również wraz z animatorkami nauczyły kroków wszystkich chętnych. Nie był to koniec występów, kolejnym z nich był radosny taniec Jerusalema. Wszyscy uczestnicy, bez względu na wiek, bawili się znakomicie. 

Organizatorami Mikołajek byli: Miejski Dom Kultury, OSiR Świebodzice Spółka z o.o. oraz Miasto Świebodzice. W Mikołajkach uczestniczyli również: ZGK Świebodzice Spółka z o.o., ZWiK Świebodzice Spółka z o.o., Biblioteka Miejska, Ośrodek Pomocy Społecznej, Miejski Zarząd Nieruchomości.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność i ten wspaniały, wspólnie spędzony czas. 
Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 685

Powrót