Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Napis ngo.pl na pomarańczowym tle

Bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych

Opublikowano: 14-01-2022
W imieniu Starostwa Powiatowego w Świdnicy przekazujemy informację o bezpłatnym szkoleniu dla przedstawicieli organizacji pozarządowych, które odbędzie się 25 stycznia 2022 r. Tematem będzie nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, która nakłada na organizacje nowy ważny obowiązek.
„Jesteście stowarzyszeniem lub fundacją zarejestrowaną w KRS? To UWAŻAJCIE, gdyż jest nowy bardzo ważny obowiązek.
Nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu nakłada obowiązek zgłaszania beneficjentów rzeczywistych do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych, czyli członków zarządów, rad, fundatorów. Wpisu należy dokonać w terminie 7 dni od wyboru lub zmiany takich osób.
Niestety, za nierealizowanie tego obowiązku są drakońskie kary finansowe na organizacje i osoby podlegające wpisowi do rejestru!
Chcesz wiedzieć więcej i spać spokojnie, to zgłoś się na szkolenie w dniu 25 stycznia 2022 r. od godz. 14:00 Sala Narad (II piętro p. 225-226) Starostwa Powiatowego w Świdnicy.
Kto dokładnie podlega i w jakich sytuacjach nowym obowiązkom oraz jak dokonać takiej rejestracji – dowiecie się od eksperta Waldemara Weihsa podczas Szkolenia. Uczestników zapraszamy ze swoimi laptopami, gdyż będzie okazja po szkoleniu indywidualnie przeprowadzić proces rejestracji.
Na szkolenie można się zgłosić mailowo (justyna.krygier@powiat.swidnica.pl) lub telefonicznie 74/85-00-439 do dnia 24 stycznia 2022 r.
Szkolenie odbędzie się w ramach projektu „Pozarządowy Ostry Dyżur”, realizowanego z dotacji Program Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy z funduszy EOG. Realizatorem projektu jest Fundacja "Merkury" w partnerstwie z LGD „Kraina Wzgórz Trzebnickich”, Fundacją Dobrych Działań i Citizens Foundation z Islandii przy współpracy z Dolnośląską Siecią Inkubatorów NGO oraz Starostwem Powiatowym w Świdnicy”.
Autor: Starostwo Powiatowe w Świdnicy/Wydział PK

Liczba wyświetleń: 1050

Powrót