Zespół Szkół zmienia się dla uczniów | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Burmistrz Miasta, Sekertarz Miasta i Dyrektor Zespołu Szkół w nowym gabinecie Kierownika Praktyk w Zespole Szkoł

Zespół Szkół zmienia się dla uczniów

Opublikowano: 10-03-2022
W czwartek, 10 marca, na zaproszenie Dyrektor Zespołu Szkół w Świebodzicach Magdaleny Pawiłojć placówkę odwiedzili Burmistrz Miasta Paweł Ozga i Sekretarz Miasta Sabina Cebula. Podczas wizyty zaprezentowane zostały kolejne odnowione w placówce sale.
Szkoła prowadzi doradztwo zawodowe, a praktyki uczniowie odbywają w świebodzickich firmach. Placówka dba o bardzo dobrą współpracę z przedsiębiorcami, dlatego zatrudnia Kierownika praktyk, który odpowiada za monitorowanie i dalsze rozwijanie tych działań. Dzisiaj Burmistrz i Sekretarz Miasta zostali zaproszeni do obejrzenia nowoutworzonego gabinetu, gdzie odbywać będą się spotkania z uczniami i przedstawicielami firm.
Ponadto Dyrektor placówki oprowadziła gości po szkole, aby zaprezentować, jak zmieniły się inne sale.
Szkoła posiada pracownię edukacji technicznej, wyposażoną w sprzęt pomiarowy ufundowany przez lokalne zakłady Masterform i Promont. Zajęcia z rysunku technicznego i metrologii pomagają uczniom przygotować się do egzaminu zawodowego.
Ciekawym i innowacyjnym pomysłem jest połączenie sali do nauki języka polskiego ze szkolną biblioteką. Dzięki temu zarówno nauczyciele, jak i uczniowie mają zapewniony łatwy dostęp do materiałów dydaktycznych w trakcie lekcji.
W ramach zajęć z poligrafii cyfrowej uczniowie stworzyli niesamowite grafiki, które ozdobiły ściany pracowni języków obcych. Burmistrz pogratulował uczniom ciekawej inicjatywy, życzył spokojnej nauki, a Dyrekcji podziękował za ogromne zaangażowanie w rozwój szkoły, które przekłada się na coraz większą liczbę chętnych do podjęcia nauki w placówce.
                                                                       
Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 652

Powrót