Gmina Świebodzice pomaga uchodźcom z Ukrainy | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Uczestnicy spotkania

Gmina Świebodzice pomaga uchodźcom z Ukrainy

Opublikowano: 14-03-2022
Zespół ds. uchodźców z Ukrainy podejmuje intensywne prace mające na celu udzielenie pomocy obywatelom Ukrainy. Akcja pomocowa w Świebodzicach przebiega bardzo sprawnie i jest scentralizowana.
Dzisiaj, tj. 14 marca (poniedziałek)  z inicjatywy Burmistrza Miasta Pawła Ozgi oraz Zastępcy Burmistrza Miasta Tobiasza Wysoczańskiego zostało zorganizowane  w Ratuszu Miejskim na sali posiedzeń kolejne spotkanie podczas, którego omówiono najpilniejsze tematy, jednym z nich jest sprostanie wytycznym Wojewody, które zobowiązał Gminę Świebodzice do zapewnienia 120 miejsc noclegowych. 
Gmina Świebodzice dokłada wszelkich starań, aby to zadanie zrealizować. Prowadzone rozmowy podczas posiedzenia zespołu  były także okazją do wymiany informacji na temat udzielanej pomocy, tj. zapewnienia najpilniejszych potrzeb obywatelom Ukrainy, m.in. zaopatrzenie ich w żywność, środki chemiczne, sprzęt czy udzielnie pomocy prawnej bądź psychologicznej. Jak już informowaliśmy sytuacja ta cały czas się dynamicznie zmienia, a osób, które przybywają do naszego miasta przybywa.
Ponadto Burmistrz Miasta Paweł Ozga uczestniczy w regularnych wideokonferencjach z Wojewodą, które organizowane są wraz Starostą oraz Włodarzami ościennych miast. Burmistrz przekazuje systematycznie raporty z działań podejmowanych na terenie naszego miasta.
Przypominamy, że nadal trwa zbiórka darów dla uchodźców.  Pomoc jest kierowana do konkretnych osób wg ich potrzeb. Bieżące zapotrzebowanie publikuje na swoich stronach OPS Świebodzice, a także członkowie grupy na portalu Facebook Świebodzice dla Ukrainy: https://www.facebook.com/groups/5088361677873521/.
Zbiórkę żywności prowadzi OSiR Świebodzice, uprzejmie prosimy o dostarczanie produktów z długim terminem ważności, niewymagających przechowywania w niskich temperaturach.
W soboty i niedziele punktem, do którego można oddawać, dary jest OSiR Świebodzice na ul. Mieszka Starego. W sprawach pilnych należy kontaktować się również z kierownikiem Klubu Senior+ Agatą Koperską, która koordynuje działania pomocowe w naszym mieście.
Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 1545

Powrót