Kolejne informacje dla Obywateli Ukrainy przebywających w Świebodzicach | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Członkowie Zespołu ds. Uchodźców z Ukrainy

Kolejne informacje dla Obywateli Ukrainy przebywających w Świebodzicach

Opublikowano: 16-03-2022
W Sali Posiedzeń Ratusza Miejskiego w środę, 16 marca, po raz kolejny spotkał się Zespół ds. uchodźców z Ukrainy. Celem spotkania było omówienie bieżących ustaleń i skoordynowanie działań pomocowych podejmowanych w naszym mieście.
Prowadzący spotkanie Burmistrz Miasta Paweł Ozga poinformował zebranych o najnowszych wytycznych otrzymanych od Starosty Powiatowego i poprosił uczestników o podsumowanie aktualnej sytuacji w naszym mieście. Dyrektor Szkoły Podstawowej Integracyjnej Magdalena Stąpor potwierdziła, że od wczoraj przebywa u niej w placówce grupa matek z dziećmi z Kijowa, Charkowa i Mikołajowa. W trakcie spotkania uczestnicy otrzymali informację o kolejnych osobach kierujących się do Świebodzic. 
Na podstawie dotychczasowych doświadczeń ustalono, że głównymi zagadnieniami, które interesują osoby przebywające w Świebodzicach, są:
- legalizacja pobytu;
- podjęcie pracy; 
- szkoła dla dzieci.
Od dzisiaj (16 marca) zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy obywatel Ukrainy, który uciekając przed wojną, przybył w okresie od 24 lutego 2022 r. do Polski, może wystąpić o nadanie numeru PESEL. W tym celu należy udać się do Urzędu Miejskiego w  Świebodzicach, ul. Żeromskiego 27, pok. nr 4  Wydział Spraw Obywatelskich, Ochrony Ludności i Działalności Gospodarczej, aby uzyskać  niezbędne informacje i pomoc w wypełnieniu wniosku. Celem usprawnienia obsługi, w miarę możliwości, prosimy o wcześniejsze telefoniczne umówienie godziny wizyty pod numerem telefonu: 74 666 95 52.
Informujemy również, że na terenie Świebodzic komunikacja miejska jest bezpłatna, a z rozkładem jazdy można zapoznać się na stronie https://zgk.swiebodzice.pl/rozklad-jazdy/46, został on również wywieszony na przystankach.
Przypominamy, że w czwartek (17 marca) o godzinie 14:30 w Hali widowiskowo-sportowej odbędzie się spotkanie informacyjno-integracyjne dla wszystkich obywateli Ukrainy przebywających w Świebodzicach. Będzie tam można uzyskać kompleksowe informacje potrzebne do zalegalizowania pobytu, posłania dzieci do szkół i przedszkoli oraz wsparcie w zakresie uzyskania świadczeń pomocowych na czas pobytu w Polsce.
Nadal trwa zbiórka darów dla uchodźców.  Pomoc jest kierowana do konkretnych osób wg ich potrzeb. Bieżące zapotrzebowanie publikuje na swoich stronach OPS Świebodzice, a także członkowie grupy na portalu Facebook Świebodzice dla Ukrainy: https://www.facebook.com/groups/5088361677873521/.
Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 1236

Powrót