Skarpetkowy zawrót głowy | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Skarpetkowy zawrót głowy

Skarpetkowy zawrót głowy

Opublikowano: 22-03-2022
21 marca w Szkole Podstawowej Integracyjnej im. Henryka Sienkiewicza w Świebodzicach odbył się apel, podczas którego uczniowie wraz z nauczycielami, Dyrekcją Szkoły oraz pracownikami administracji i obsługi wspólnie świętowali Światowy Dzień Zespołu Downa.
Nasza szkoła jak co roku aktywnie włączyła się w obchody tego dnia, poprzez organizację szeregu wydarzeń, mających na celu podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z Zespołem Downa.
W tym roku   na ogrodzeniu naszej szkoły zawisły łańcuchy z papierowych skarpetek, które zostały wykonane przez uczniów podczas zajęć. W ten sposób daliśmy  wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa. Na stopach każdego ucznia, nauczyciela, Dyrekcji Szkoły i pracowników można było zobaczyć kolorowe skarpetki - obowiązkowo nie do pary.
 
21 marca to również Pierwszy Dzień Wiosny. Już od samego rana w naszej szkole było gwarno i kolorowo. Uczniowie klas 0 – III wspólnie z wychowawcami przy dźwiękach muzyki i w kolorowych strojach wyruszyli na pierwszy wiosenny spacer w celu poszukania wiosny. Spacer ten wzbudzał wiele emocji. Każdy z uczniów chciał jako pierwszy powitać Wiosnę.
Natomiast szkolne koło teatralne wraz z opiekunem Panią Dagmarą Młot przygotowało  krótkie scenki z życia ucznia w Dniu Wagarowicza.
 
Dyrektor Szkoły Pani Magdalena Stąpor podziękowała uczniom i nauczycielom za organizację tego dnia zwłaszcza za pamięć, solidarność oraz promowanie praw osób z zespołem Downa za włączanie uczniów z zespołem Downa do pełnego uczestnictwa w życiu szkolnym ,za wszystkie przejawy  szacunku i akceptacji.
Wyjątkowego charakteru dodały również dekoracje przygotowane prze Opiekunów Samorządu Uczniowskiego Panie Agnieszkę Różycką i Karolinę Mielnik
Autor: Szkoła Podstawowa Integracyjna/Wydział PK

Liczba wyświetleń: 381

Powrót