Miasto Świebodzice pomaga uchodźcom z Ukrainy | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

uczestnicy spotkania

Miasto Świebodzice pomaga uchodźcom z Ukrainy

Opublikowano: 23-03-2022
Jutro minie miesiąc od wybuchu wojny na Ukrainie, to czas niezwykle trudny dla obywateli tego kraju, uchodźców. W tym okresie Miasto Świebodzice dokłada wszelkich starań, aby wesprzeć uchodźców w organizacji ich codziennego życia, zaspokojenia najpilniejszych potrzeb.
Burmistrz Miasta Paweł Ozga wraz z Zastępcą Burmistrza Tobiaszem Wysoczańskim oraz powołanym Zespołem ds. Uchodźców dokładają wszelkich starań, aby szybko i skutecznie sprostać potrzebom osób, które przyjechały do naszego miasta.
Dzisiaj, tj. 23 marca odbyło się kolejne już posiedzenie Zespołu prowadzone przez Zastępce Burmistrza, podczas którego omówiono bieżące działania podejmowane w mieście,  ukierunkowane na pomoc uchodźcom. Doprecyzowane są kwestie zakwaterowania i wyżywienia. Od kilku dni trwają intensywne prace polegające na nadawaniu numeru PESEL uchodźcom oraz zakładaniu Profilu Zaufanego.
Przypominamy, że nadal trwa zbiórka darów dla uchodźców. Pomoc jest kierowana do konkretnych osób wg ich potrzeb. Bieżące zapotrzebowanie publikuje na swoich stronach OPS Świebodzice, a także członkowie grupy na portalu Facebook Świebodzice dla Ukrainy: https://www.facebook.com/groups/5088361677873521/.
Zbiórkę żywności prowadzi OSiR Świebodzice, uprzejmie prosimy o dostarczanie produktów z długim terminem ważności, niewymagających przechowywania w niskich temperaturach.
W soboty i niedziele punktem, do którego można oddawać, dary jest OSiR Świebodzice na ul. Mieszka Starego.
W sprawach pilnych należy kontaktować się również z kierownikiem Klubu Senior+ Agatą Koperską, która koordynuje działania pomocowe w naszym mieście.

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 1440

Powrót