Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Niebiski prostokąt z napisem wspieraj seniora

Korpus Wsparcia Seniorów–na rok 2022

Opublikowano: 25-04-2022
Ośrodek Pomocy Społecznej w Świebodzicach informuje, iż w związku ze złożonym wnioskiem o środki z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 na realizację zadań w ramach Programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022 Gminie Świebodzice przyznana została kwota 83 861,16 zł, w tym:

- na realizację Modułu I: 14 948,32 zł,

- na realizację Modułu II: 68 912,84 zł

Program „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022 skierowany jest do seniorów w wieku 65 lat i więcej, mających problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzących samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkających z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia. Program będzie realizowany do 31 grudnia 2022 r. 

UDZIAŁ W PROGRAMIE JEST BEZPŁATNY

Moduł I ma na celu zapewnienie wsparcia przez świadczenie usług wynikających
z rozeznanych potrzeb na terenie danej gminy, tj.: wsparcie społeczne, ułatwienie dostępności do podstawowej oraz specjalistycznej opieki zdrowotnej, wsparcie psychologiczne czy wsparcie w czynnościach dnia codziennego. W ramach Modułu I Gmina przewiduje objęcie wsparciem 30 seniorów.

Moduł II ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych przez dostęp do tzw.”opieki na odległość”. W ramach Modułu II Gmina przewiduje zakup 50 opasek bezpieczeństwa wraz
z usługą teleopieki.

Osoby spełniające wymogi programu i zainteresowane uzyskaniem wsparcia w formie wolontariatu lub otrzymaniem tzw. „opasek bezpieczeństwa” proszone są o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Świebodzicach ul. Świdnicka 7, telefon 74 6669587.

pusty atrybut alt

Autor: OPS/Wydział PK

Liczba wyświetleń: 305

Powrót