Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Wycinek Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Świdniccy policjanci zachęcają do korzystania z KMZB

Opublikowano: 02-05-2022
W imieniu Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy przekazujemy informację dotyczącą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to nowoczesna platforma wymiany informacji pomiędzy społeczeństwem a Policją. Zgłoszenie lokalnego problemu związanego z bezpieczeństwem jeszcze nigdy nie było takie proste.
 
Działa z dowolnego urządzenia z przeglądarką i dostępem do Internetu. Dostępna jest w formie aplikacji mobilnej „geoportalmobile” lub w serwisie internetowym: policja.gov.pl.
 
Przypominamy, zgłoszenia dokonywane poprzez KMZB nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.
 
Jak dokonać zgłoszenia w KMZB?
  •  Wystarczy wejść na stronę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
  • Po załadowaniu się strony zobaczymy mapę Polski.
  • Musimy tylko kliknąć plusik w prawym dolnym rogu i wyświetlony zostanie katalog spraw, które można zgłaszać za pomocą platformy.
  • Należą do nich między innymi: akty wandalizmu, dzikie wysypiska śmieci, nieprawidłowe parkowanie, niewłaściwa infrastruktura drogowa, przekraczanie dozwolonej prędkości, grupowanie się małoletnich oraz wiele innych.
  • Można dodać samo zgłoszenie, ale świdniccy policjanci zachęcają do tego, aby opisać krótko występujący problem. Opis tekstowy może pomóc w rozpoznaniu sprawy. Opcjonalnie można również dołączyć plik w postaci zdjęcia lub krótkiego filmu.
Co stanie się z naszym zgłoszeniem?
  • Policjanci weryfikują każde zgłoszenie. Sprawą zajmą się policjanci jednostki, która obsługuje dany rejon. To lokalni policjanci najlepiej znają teren. Są to funkcjonariusze służby patrolowej, ruchu drogowego albo dzielnicowi. Na miejscu zweryfikują prawdziwość zgłoszenia i jeśli potwierdzą występowanie zagrożenia – zmienią jego status na „potwierdzone”. Wówczas kolor naszego zgłoszenia na mapie zmieni się na czerwony. Od tego momentu policjanci rozpoczną czynności, które będą zmierzały do wyeliminowania zagrożenia. Podjęte działania będą zależeć od konkretnej sytuacji.
  • Jeśli na przykład mamy do czynienia z przekraczaniem prędkości, na miejscu pojawiają się policjanci świdnickiej drogówki z miernikami prędkości i wideorejestratorami. Będą dyscyplinować kierujących, którzy w tym miejscu łamią przepisy i narażają innych na niebezpieczeństwo. Policjanci wdrażają także niejednokrotnie działania polegające na wnioskach o zmianę oznakowania lub o instalację progów zwalniających. Wszystkie decyzje poparte są doświadczeniem mundurowych i podejmowane są po gruntownym zbadaniu danego problemu.

Zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Autor: Oficer Prasowy KPP Świdnica/Wydział PK

Liczba wyświetleń: 2899

Powrót