Przedszkolaki z trójki pożegnały rok szkolny | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Absolwenci

Przedszkolaki z trójki pożegnały rok szkolny

Opublikowano: 22-06-2022
Kiedy dla jednych nadchodzące wakacje i kończący się rok szkolny stanowią jedynie przerwę w nauce, dla innych są oczekiwaniem na kolejny etap edukacji.

Dokładnie tak było dzisiaj u Żabek i Stokrotek z Przedszkola Miejskiego nr 3 Niezapominajka w Świebodzicach. W środę (22 czerwca) w placówce odbył się uroczysty apel kończący naukę w bieżącym roku szkolnym. W uroczystości oprócz dzieci, rodziców, opiekunów i wychowawców wzięli udział Dyrektor Beata Gil, Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Zastępca Burmistrza Tobiasz Wysoczański oraz prezes Oddziału ZNP w Świebodzicach Urszula Kruczek.  

Tegoroczni absolwenci z grup Żabki i Stokrotki przygotowały dla swoich koleżanek i kolegów oraz gości piękny występ artystyczny, rozpoczęty  tradycyjnie odtańczeniem poloneza. Dzieci w swoich występach podkreślały wagę przyjaźni,  zdobytych doświadczeń i nabytej wiedzy. Jednak nie tylko najstarsze grupy wystąpiły przed publicznością. Na pożegnanie swoim koleżankom i kolegom zaśpiewały również przedszkolaki z grupy Słoneczka.

Było uroczyście, podniośle, wzruszająco i radośnie. Dyrektor Przedszkola życzyła wszystkim podopiecznym udanego, beztroskiego i bezpiecznego wypoczynku. Głos zabrał również Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga, który w ciepłych słowach zwrócił się do dzieci z grup kończących przedszkolną przygodę, zapewniając, że to nie koniec, a dopiero początek fantastycznej podróży. Podziękował Dyrektor Beacie Gil za wszelkie działania podejmowane na rzecz edukacji najmłodszych, a całemu gronu pedagogicznemu i wszystkim pracownikom za zaangażowanie w kształcenie i opiekę nad najmłodszymi.

Punktem kulminacyjnym uroczystości i ogromną niespodzianką dla dzieci były dwa pyszne okolicznościowe torty. W trakcie wydarzenia Dyrektor przedszkola złożyła serdeczne  podziękowania za ponad 35 lat pracy Pani Gabrieli Chmielewskiej, która odchodzi na zasłużoną emeryturę.

My dokładamy się do życzeń udanej i beztroskiej zabawy, a przyszłorocznym pierwszoklasistom życzymy powodzenia.

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 196

Powrót