Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

zdjęcie traw z napisem deklaracja źródeł ciepła i spalania paliw

Za tydzień upływa termin obowiązkowego złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych

Opublikowano: 23-06-2022
Szanowni Mieszkańcy! Przypominamy, że już za tydzień, z dniem 30 czerwca 2022 r. upływa termin obowiązkowego złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych w ramach tworzenia Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

W przypadku budynków wielorodzinnych i indywidualnego źródła ciepła w lokalu mieszkalnym, obowiązek złożenia deklaracji należy do właściciela tego lokalu, w pozostałych przypadkach na wspólnocie mieszkaniowej, spółdzielni mieszkaniowej, podmiocie administrującym lub właścicielu.

Najemcy lokali gminnych nie są upoważnieni do składania deklaracji!

W przypadku, gdy Zarządcą budynku jest Prefekt Sp. z o. o., przed złożeniem deklaracji proszę upewnić się pod numerem telefonu: 74 666 98 16 bądź bezpośrednio w Ratuszu, na II piętrze w pokoju nr 15, czy dla danego adresu deklaracja nie została wcześniej złożona w systemie.

 Deklarację można złożyć bez wychodzenia z domu, żeby to zrobić trzeba posiadać profil zaufany albo podpis elektroniczny.

Wejdź na stronę www.zone.gunb.gov.pl, naciśnij „złóż deklarację”, wypełnij ją i wyślij.

 Jakie informacje będzie zawierała deklaracja?

  1. Imię i nazwisko albo nazwę właściciela lub zarządcy budynku lub lokalu oraz adres miejsca zamieszkania lub siedziby;
  2. Adres nieruchomości, w obrębie której eksploatowane jest źródło ciepła lub źródło spalania paliw;
  3. Informacja o liczbie i rodzaju eksploatowanych w obrębie nieruchomości źródeł ciepła lub źródeł spalania paliw oraz o ich przeznaczeniu i wykorzystywanych w nich paliwach;
  4. Numer telefonu właściciela lub zarządcy (opcjonalnie);
  5. Adres e-mail (opcjonalnie). 

W przypadku braku dostępu do internetu bądź braku podpisu elektronicznego, wypełniony dokument można wysłać listem, bądź złożyć osobiście w Urzędzie Miejskim (zgodnie z lokalizacją budynku, np. budynki z terenu Gminy Świebodzice tylko do Urzędu Miejskiego w Świebodzicach).

Deklarację w formie papierowej można pobrać w Ratuszu na II piętrze, bądź wydrukować ze strony https://www.gunb.gov.pl/strona/wzory-deklaracji-i-wnioskow.

Odpowiedzi na dodatkowe pytania można uzyskać pod numerem telefonu: 74 666 98 16.

logotypy

Autor: Wydział GNZ/PK

Liczba wyświetleń: 281

Powrót