Rowery opanowały Rynek | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Rowerzyści

Rowery opanowały Rynek

Opublikowano: 20-09-2022
20 września, we wtorek publiczne placówki oświatowe świętowały w Rynku Tydzień Mobilności, który obchodzony jest na świecie w dniach 16-22 września. To kampania prowadzona pod auspicjami Komisji Europejskiej, a koordynowana w naszym kraju przez Ministerstwo Środowiska.

Z tej okazji punktualnie o godz. 10:00 w Rynku rozpoczął się III Świebodzicki Piknik Kolarski zorganizowany przez Klub Kolarski GVT. Pasjonaci kolarstwa, na czele ze Zbigniewem Gucwą, Leszkiem Gucwą  przygotowali dla uczestników mnóstwo atrakcji. W imprezie uczestniczył Burmistrz naszego miasta Paweł Ozga wraz z Zastępcą Burmistrza Miasta Tobiaszem Wysoczańskim. Włodarze powitali serdecznie wszystkich uczestników, podziękowali za liczną frekwencję na Pikniku oraz zachęcali do wdrażania w codzienne życie proekologicznych zachowań, a tym samym do jazdy na rowerze oraz korzystania z transportu zbiorowego. Organizator Zbigniew Gucwa podziękował wszystkim za świetną zabawę.

Klub GVT zapewnił na Pikniku Kolarskim gorącą atmosferę, w tym świetną rozgrzewkę z trenerami kolarstwa, uroczysty przejazd wokół Ratusza, gry i zabawy rowerowe, zabawy w zamkach dmuchanych. Świetną sprawa był instruktarz jazdy na rowerze oraz możliwość skorzystania z bezpłatnej naprawy roweru.

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 302

Powrót