Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Plakaty łaczone

Weekendowa zapowiedź - zapraszamy

Opublikowano: 21-09-2022
Mamy dobrą wiadomość dla miłośników ochrony środowiska, szybownictwa oraz zabytkowych pojazdów. Zbliżający się weekend będzie wypełniony ciekawymi wydarzeniami.

W sobotę, 24 września, odbędzie się kolejna edycja akcji PosprzątajMY Świebodzice. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w akcji, spotykamy się o godz. 10:30 na parkingu przy stadionie, ul. Rekreacyjna. Każdy uczestnik zostanie wyposażony w worki, rękawiczki, a następnie uda się w jedną z czterech lokalizacji wyznaczonych do sprzątania, tj. Ciernie, Zimny Dwór, Park Książański oraz teren przy Stadionie  im. Ludwika Paluszaka. Dzięki uprzejmości Spółki ZGK uczestnicy zostaną dowiezieni w wyznaczone miejsce. Po zakończonym sprzątaniu zaplanowaliśmy blok edukacyjny dotyczący ochrony środowiska, a także ciepły poczęstunek. Miło nam poinformować, że w tym roku partnerem strategicznym jest firma Metal-Plast ze Świebodzic, przedsiębiorca gwarantuje m.in. worki lniane dla uczestników oraz ciekawe gry i zabawy edukacyjne w plenerze.

W przebieg akcji zaangażowane są także Spółki miejskie, ZGK, ZWiK oraz OSiR.

Głównym organizatorem akcji jest Miasto Świebodzice.

Tego samego dnia o godz. 10:00 zaplanowany jest także przejazd pojazdów zabytkowych, a dokładnie konkurencja rajdowa w ramach Międzynarodowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych Księstwa Świdnicko- Jaworskiego. Zabytkowe pojazdy będą na świebodzickim Rynku przez godzinę.

W imieniu Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach oraz Muzeum Szybownictwa Polskiego zapraszamy na plenerową wystawę szybowców do Rynku.

Wydarzenie odbędzie się w godzinach 11:00-17:00, w dniach: 24-25 września (sobota-niedziela). Pasjonaci szybownictwa będą mogli obejrzeć trzy historyczne szybowce, wykonać pamiątkowe zdjęcia, a także uzyskać ciekawe informacje na temat szybowców i szybownictwa.

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 370

Powrót