Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Węgiel

Informacja dotycząca dystrybucji węgla po preferencyjnych cenach

Opublikowano: 27-10-2022
Uprzejmie informujemy Mieszkańców naszego miasta o przystąpieniu Gminy Świebodzice do dystrybucji węgla na warunkach preferencyjnych dla uprawnionych gospodarstw domowych. W związku z tym, że ustawa jest w trakcie procedowania Gmina czeka na ostateczne ustalenia prawne, jednakże przygotowuje się do realizacji dystrybucji paliwa stałego (węgla), który będzie pochodził z importu i za jakość, którego Gmina Świebodzice nie ponosi odpowiedzialności.

Najważniejszą sprawą na tą chwilę, jest potrzeba oszacowania zapotrzebowania na węgiel dla Mieszkańców. W tym celu Gmina Świebodzice rozpoczyna od dnia 27 października (czwartek) do dnia 10 listopada  (czwartek) zbieranie informacji na temat ilości węgla przez uprawnionych i zainteresowanych Mieszkańców jego zakupem. Zaznaczyć należy, że zgłoszenie zapotrzebowania nie oznacza zamówienia węgla.

Do dokonania zakupu preferencyjnego jest uprawniona osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego.

W związku z tym uprzejmie prosimy osoby uprawnione do dokonywania zgłoszeń podając: dokładny adres nieruchomości, dane kontaktowe, asortyment i ilość, która jest w zamiarze kupna (węgiel, ekogroszek lub miał), do maksymalnie 1,5 tony w 2022 r.,  telefonicznie: 74/ 666-95-41, lub osobiście do Urzędu Miejskiego w Świebodzicach, ul. Żeromskiego 27, parter,  pokój nr 7. Należy zaznaczyć, że  Ministerstwo Aktywów Państwowych proponuje, aby od 31 grudnia 2022 r. limit węgla wynosił dla gospodarstwa domowego 1,5 tony węgla. Kolejne 1,5 tony będzie można zakupić do 31 stycznia 2023 r.

Cena tony węgla sprzedawanego przez Gminę Świebodzice ma wynosić dwa tysiące złotych, Mieszkaniec  ponosi także koszty i organizację transportu do gospodarstwa domowego.

Na bieżąco będziemy informować Mieszkańców o wszystkich zmianach. W tym celu również na stronie www.swiebodzice.pl został utworzony baner, w którym będą zamieszczane wszystkie informacje. Najważniejsze informacje będą również dostępne na tablicy ogłoszeń przed Ratuszem.

 

 pusty atrybut alt

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 1582

Powrót