Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Logo MRiPS

Rozeznanie potrzeb na usługę: opieka wytchnieniowa

Opublikowano: 28-10-2022
Jesteś członkiem rodziny lub opiekunem sprawującym bezpośrednią opiekę nad: dzieckiem z orzeczeniem o niepełnosprawności, osobą posiadającą orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności? Chciałbyś skorzystać z doraźnej, czasowej pomocy w formie usług opieki wytchnieniowej? Zgłoś się do Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzicach.

W związku z planowanym przystąpieniem Gminy Świebodzice do programu resortowego Ministra Rodziny i Polityki Społecznej: „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2023 Ośrodek Pomocy Społecznej prowadzi rozeznanie potrzeb na usługę: opieka wytchnieniowa.

Głównym celem Programu „Opieka wytchnieniowa” jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad:

1. dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności,

2. osobami niepełnosprawnymi posiadającymi orzeczenie o znacznym stopniu

niepełnosprawności albo orzeczenie traktowane na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 573, z późn. zm.),

– poprzez możliwość uzyskania doraźnej, czasowej pomocy w formie usługi opieki wytchnieniowej.

Osoby, które chciałby w 2023 roku, skorzystać z pomocy usługi opieki wytchnieniowej proszone są o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Świebodzicach ul. Świdnicka 7 pok. 16 tel. 746669587, 746669581. Wstępne zgłoszenia będą przyjmowane do 8 listopada 2022 r. Informacje te posłużą do ustalenia zapotrzebowania na tego rodzaju pomoc, a także będą pomocne do aplikowania o środki zewnętrzne.

Szczegółowe informacje o programie: https://www.gov.pl/web/rodzina/ogloszenie-o-naborze-wnioskow-w-ramach-programu-resortowego-ministra-rodziny-i-polityki-spolecznej-opieka-wytchnieniowa---edycja-2023 

Autor: OPS/Wydział PK

Liczba wyświetleń: 692

Powrót