Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Logo MRiPS

Rozeznanie potrzeb na usługę: asystent osobisty

Opublikowano: 28-10-2022
Jesteś osobą z niepełnosprawnością? Chciałbyś skorzystać z pomocy asystenta osobistego, który pomoże ci w codziennych czynnościach? Zgłoś się do Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzicach.

W związku z planowanym przystąpieniem Gminy Świebodzice do programu resortowego Ministra Rodziny i Polityki Społecznej : „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2023 Ośrodek Pomocy Społecznej prowadzi rozeznanie potrzeb na usługę: asystent osobisty osoby niepełnosprawnej.
Głównym celem Programu jest wprowadzenie usług asystenta jako formy ogólnodostępnego wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym, której adresatami są:
1. dzieci do 16. roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji oraz
2. osoby niepełnosprawne posiadające orzeczenie o niepełnosprawności:
a. o stopniu znacznym lub
b. o stopniu umiarkowanym albo
c. traktowane na równi do wymienionych w lit. a i b.
Osoby, które chciałby w 2023 roku, skorzystać z pomocy asystenckiej proszone są o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Świebodzicach ul. Świdnicka 7 pok. 16 tel. 74 6669587, 746669581. Wstępne zgłoszenia będą przyjmowane do 8 listopada 2022 r. Informacje te posłużą do ustalenia zapotrzebowania na tego rodzaju pomoc, a także będą pomocne do aplikowania o środki zewnętrzne.
Szczegółowe informacje o programie: https://www.gov.pl/web/rodzina/ogloszenie-o-naborze-wnioskow-w-ramach-programu-resortowego-ministra-rodziny-i-polityki-spolecznej-asystent-osobisty-osoby-niepelnosprawnej---edycja-2023.

Autor: OPS/Wydział PK

Liczba wyświetleń: 626

Powrót