„Zielone znaczy jedź!” – roślinne wiaty przystanków | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Wiata

„Zielone znaczy jedź!” – roślinne wiaty przystanków

Opublikowano: 25-11-2022
Już są pierwsze dwa przystanki pilotażowe w gminie Świebodzice zrealizowane w ramach programu „WzMOCnij Swoje Otoczenie”, którego organizatorem są Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.

logo                                                                                                     herb

 

Przystanki powstały w ramach strategii PSE w zakresie odpowiedzialności za krajową gospodarkę, środowisko naturalne, ale przede wszystkim za społeczeństwo. Celem programu jest wsparcie rozwoju wspólnej przestrzeni publicznej oraz działania na rzecz rozwoju lokalnych społeczności na terenie jednostek samorządu terytorialnego w Polsce. Gmina Świebodzice nie poniosła z tego tytułu żadnych kosztów, ponieważ całość przedsięwzięcia została sfinansowana przez PSE.

Obsadzone roślinami wiaty przystankowe przy ulicy Piłsudskiego (koło Śnieżki) i Osiedla Piastowskiego ul. Piasta 54 (przy zjeździe do ul. 3 Maja) nie tylko zdobią przystanki tworząc je bardziej przyjaznymi i komfortowymi dla oczekujących na autobus, ale zwiększają ponadto ilość tlenu, pochłaniają zanieczyszczenia i pyły zawieszone. Zmieniają punktowo mikroklimat przy betonowych chodnikach i asfaltowej, nagrzewającej się od słońca, nawierzchni jezdni.  Nasadzenia roślin zimozielonych poprawiają walory estetyczne przestrzeni miejskiej oraz polepszają jej mikroklimat. Dodatkowo nasadzenia te wspierają lokalną różnorodność biologiczną i zmniejszają miejską wyspę ciepła.

Projekt oraz wykonanie Spółka Miejska ZGK Świebodzice Sp. z o. o.

logo                       logo                                                    logo

 

 

Autor: Wydział RS/PK

Liczba wyświetleń: 364

Powrót