Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Logo Karty Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny daje możliwość m.in. zamrożenia cen energii elektrycznej w 2023 r.

Opublikowano: 25-11-2022
Ustawa z dnia 7 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej daje możliwość podniesienia limitu zużycia energii elektrycznej dla posiadaczy m.in. karty dużej rodziny do 3MWh.

Odbiorca po przekroczeniu zużycia w wysokości 3MWh, za każdą kolejną zużytą kWh będzie rozliczany już według cen obowiązujących obowiązujących taryfie danego przedsiębiorstwa z
roku 2023.
Aby duże rodziny mogły skorzystać z zamrożenia cen prądu do limitu 3 MWh rocznie, niezbędne jest złożenie oświadczenia o spełnieniu warunków.
Oświadczenie, zgodnie z zapisem w ustawie art. 9 ust. 9 ustawy, należy złożyć niezwłocznie, nie później niż do dnia 30 czerwca 2023 roku, co oznacza w praktyce złożenie wniosku w ciągu 30 dni od dnia wejścia w życie ustawy a dla osób, które złożą oświadczenie po tym terminie, limit zużycia energii elektrycznej stosuje się
proporcjonalnie do liczby miesięcy w 2023 r., rozpoczynając od miesiąca następującego po miesiącu, w którym złożono oświadczenie.

Dlatego warto złożyć wniosek jak najszybciej!
Ważne! Składając oświadczenie posiadacz Karty Dużej Rodziny, podaje numer Karty Dużej Rodziny i załącza kopię tej Karty.
Ponadto wprowadzono mechanizm zachęcający do efektywnego zużycia energii, przy założeniu zużycia przez odbiorcę w roku 2023 maksymalnie 90 % wolumenu z roku 2022. Kwotę upustu stanowi równowartość 10% łącznej kwoty rozliczenia sprzedaży energii elektrycznej oraz usługi dystrybucji energii elektrycznej poniesionej
przez odbiorcę uprawnionego w okresie od dnia 1 października 2022 do 31 grudnia 2023.

Więcej informacji o tym jakie jeszcze ulgi przysługują posiadaczom karty dużej rodziny pod adresem: https://www.ops.swiebodzice.pl/karta-duzej-rodziny/162.

Autor: OPS/Wydział PK

Liczba wyświetleń: 158

Powrót