Uroczyste uhonorowanie zasług Pani Jadwigi Pichurskiej | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Uroczystość uhonorowania Pani Jadwigi Pichurskiej

Uroczyste uhonorowanie zasług Pani Jadwigi Pichurskiej

Opublikowano: 01-12-2022
Pani Jadwiga Pichurska to znana świebodziczanka, przez wiele lat zaangażowana w pomoc organizacjom pozarządowym na terenie naszego miasta. Wczoraj (środa, 30 listopada) podczas LXIX sesji Rady Miejskiej na wniosek członków Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz Burmistrza Miasta Świebodzice Pawła Ozgi uhonorowano Panią Jadwigę za dotychczasowe zasługi.

Oprócz tytułu Honorowego Członka GRDPP nadanego w czerwcu br. Pani Jadwiga jest również byłym Naczelnikiem Miasta Świebodzice, wieloletnią wiceprzewodniczącą Związku Sybiraków w Świebodzicach, działającą również w strukturach na szczeblu wojewódzkim i byłą członkinią Stowarzyszenia Liga Kobiet Polskich.    

Włodarz w imieniu władz samorządowych złożył Pani Jadwidze ogromne wyrazy uznania za wieloletnią, wzorową działalność  na rzecz Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego, a w szczególności organizacji i stowarzyszeń działających na terenie miasta. Jednocześnie życzył zdrowia i wytrwałości w podejmowanych działaniach.

Do życzeń dołączyła również dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Elwira Kirklo-Rusek, która przybyła na uroczystość z uczennicą klasy piątej, Zastępca Burmistrza Tobiasz Wysoczański, Członkowie Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego: Teresa Małecka,  Barbara Kościelniak, Paweł Dziurzyński,  Radni Rady Miejskiej oraz obecni na Sali Mieszkańcy Świebodzic. Warto wspomnieć, że Szkoła Podstawowa nr 1 stara się o nadanie imienia Sybiraków.

Pani Jadwiga Pichurska otrzymała z rąk Burmistrza Miasta piękny okolicznościowy grawer oraz kwiaty, a od przedstawicieli SP nr 1 pamiątkowy dyplom oraz własnoręcznie przygotowany stroik świąteczny. W odpowiedzi Pani Jadwiga pełnym wzruszenia głosem podziękowała wszystkim za słowa uznania, pamięć i wspaniałe wyróżnienie. Jednocześnie życzyła obecnym na Sali oraz oglądającym transmisje Mieszkańcom wszelkiego powodzenia w podejmowanych działaniach.

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 1340

Powrót