Ruszyła budowa małej obwodnicy Osiedla Piastowskiego | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Burmistrz Miasta na placu budowy

Ruszyła budowa małej obwodnicy Osiedla Piastowskiego

Opublikowano: 08-12-2022
Mała obwodnica Osiedla Piastowskiego to bardzo ważna inwestycja, na którą mieszkańcy czekali od dawna. Dzisiaj (8 grudnia) Burmistrz Miasta Paweł Ozga wraz z Kierownikiem robót drogowych Zbigniewem Kowalikiem, z firmy Kobylarnia, która jest wykonawcą drogi, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Elżbietą Krzan, Inspektorem nadzoru Anetą Śmieszną oraz p.o. Kierownika Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej Urzędu Miejskiego Magdaleną Osiewacz-Drab dokonali symbolicznego wbicia szpadli, czym zainaugurowali budowę.

W wydarzeniu uczestniczyli również: Sekretarz Miasta Sabina Cebula, Przedstawiciel Podwykonawcy firmy Tom-Bud Tomasz Gajewski, Prezes ZGK Świebodzice Sp. z o.o. Sławomir Sprawka, Prezes OSiR Świebodzice Jarosław Pizuński, Prezes ZWiK Świebodzice Grzegorz Cabanek, przedstawiciele wykonawcy Firmy Kobylarnia S.A., oraz pracownicy Urzędu Miejskiego, a także lokalne i regionalne media.

Jak podkreślił w swoim wystąpieniu Burmistrz Miasta Paweł Ozga, jest to jedna z największych inwestycji ostatnich czasów:

- Całkowita wartość inwestycji to 11 110 603 zł, z czego wkład Gminy Świebodzice to ponad 6 960 603 zł. Jest to inwestycja wyczekiwana przez Mieszkańców, połączenie ul. Królowej Elżbiety z ul. Dąbrówki pozwoli na ominięcie centrum osiedla. Ta inwestycja rozpoczyna się w tym roku, jest to inwestycja kilkuletnia, która ma zakończyć się w roku 2024 r., jednak mam nadzieję, że dobra współpraca z firmą sprawi, że uda nam się to zrobić trochę wcześniej.

Na realizację zadania pn. „Budowa małej obwodnicy wraz z niezbędną infrastrukturą w rejonie Osiedla Piastowskiego w Świebodzicach” Gmina Świebodzice pozyskała dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2022 r. w wysokości 4 150 000,00 zł. Umowa z wykonawcą Firmą „Kobylarnia” S.A. została podpisana 7 września 2022 r.

Za udział w dzisiejszym wydarzeniu dziękujemy przedstawicielom mediów:

  • Radio Sudety;
  • Doba.pl;
  • Muzyczne Radio;
  • Rmf Maxx;
  • Miejska Telewizja Internetowa;
  • Radio Wrocław;
  • Maciej Ławniczak.
Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 3096

Powrót