Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

węgiel kamienny

Od stycznia br. Mieszkańcy Świebodzic ponownie mogą składać wnioski o preferencyjny zakup paliwa stałego dla gospodarstw domowych

Opublikowano: 05-01-2023
Burmistrz Miasta Świebodzice uprzejmie informuje Mieszkańców o przystąpieniu w roku 2023 Gminy Świebodzice do dystrybucji węgla na warunkach preferencyjnych dla uprawnionych gospodarstw domowych.

W związku z tym informujmy, że w 2023 roku Mieszkańcy ponownie mogą składać wnioski o preferencyjny zakup paliwa stałego dla gospodarstw domowych.

Wniosek do pobrania:

Ikona pdfWniosek o zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [119.80 KB]

Wniosek należy złożyć:

  • w Ośrodku Pomocy Społecznej w Świebodzicach ul. Świdnicka 7, w godzinach pracy
  • w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Świebodzicach, ul. Żeromskiego 27, parter w godzinach pracy;
  • w Sekretariacie Urzędu Miejskiego w Świebodzicach, ul. Rynek 1, I piętro w godzinach pracy;
  • elektronicznie wyłącznie za pośrednictwem platformy e-PUAP na adres skrytki Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzicach /OPS_Swiebodzice/SkrytkaESP, przed wysłaniem wniosek należy podpisać profilem zaufanym bądź podpisem kwalifikowanym.

WAŻNE:
W przypadku, gdy do dnia 31 grudnia 2022 r. nie dokonano zakupu paliwa stałego w ramach zakupu preferencyjnego albo dokonano takiego zakupu w ilości mniejszej niż 1500 kg, to ilość paliwa stałego niezakupionego w ramach limitu powiększa limit określony na 2023 r.
Jednocześnie informujemy, że dystrybuowany dla Mieszkańców Świebodzic sortyment orzech i groszek II JARET pochodzi z POLSKIEJ kopalni Zakład Górniczy Sobieski z Jaworzna. Sortyment orzech ma wymiary ziarna 25mm-80mm i wartość opałową 22,0-24,0 MJ/kg natomiast groszek II JARET 5mm-25mm i wartość opałową 22,0-24,0 MJ/kg.

Mieszkańcy, którzy złożą wniosek o preferencyjny zakup paliwa stałego dla gospodarstwa domowego i wniosek ten zostanie pozytywnie zweryfikowany, będą według kolejności złożenia wniosków powiadamiani telefonicznie o konieczności dokonania opłaty. Po opłaceniu Mieszkaniec otrzyma fakturę w pokoju nr 4 budynku Urzędu Miejskiego w Świebodzicach przy ul. Żeromskiego 27 oraz niezbędne informacje do odbioru węgla. Więcej informacji pod numerem telefonu 74 6669581.

Do wydawania węgla na terenie Gminy Świebodzice wybrany został podmiot:
Skład Opału Marek Rajca
ul. Stacyjna 2
58-306 Wałbrzych
dzielnica Szczawienko (wjazd od ul. Wrocławskiej na dworzec towarowy PKP Wałbrzych-Szczawienko)

Autor: Wydział SOL/PK

Liczba wyświetleń: 1041

Powrót