Kolejna ważna inwestycja w naszym mieście | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Budowa kanalizacji na ul. Olszańskiej

Kolejna ważna inwestycja w naszym mieście

Opublikowano: 12-01-2023
Na ul. Olszańskiej trwa budowa kolektora kanalizacji deszczowej o średnicy dn 1200 i długości ok. 0,45 km z nowym wylotem do rzeki Pełcznicy.

Jest to już ostatni odcinek kanalizacji deszczowej budowany w ramach inwestycji pn. „Zabezpieczenie obszarów miejskich przed niekorzystnymi zjawiskami pogodowymi poprzez budowę kanalizacji deszczowej (ul. Długa, Lotnicza, Strefowa, Sienna, Olszańska)  współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Dolny Śląsk 2014-2020”. Jak informuje Burmistrz Miasta Paweł Ozga wybudowanie tego odcinka pozwoli na odprowadzanie wód opadowych  z terenu strefy przemysłowej zlokalizowanego  w rejonie ulic Strefowej, Strzegomskiej i  Lotniczej. Wody opadowe, przed wylotem do rzeki, będą oczyszczane w dwukomorowym osadniku wirowym i separatorze  lamelowym.

Do dzisiaj Wykonawca firma AD-BUD Adrian Pawłowski z Dziećmorowic wykonała ponad 300 m kanalizacji na odcinku od studni S-10 do studni S1. Obecnie trwają prace na odcinku S11-do S10.  Z uwagi na bardzo duże uzbrojenie ulicy Olszańskiej oraz bardzo liczne kolizje z istniejącymi sieciami: wodociągiem przesyłowym z Dobromierza dn 800, kanalizacją sanitarną dn 200 PCV oraz wodociągiem dn 90 PCV konieczna stała się  korekta  trasy  kolektora na dalszym odcinku.  Do wykonania pozostało ułożenie 155 mb kolektora, wbudowanie urządzeń oczyszczających oraz budowa komory wylotowej do rzeki.

logotypy

 

 

Autor: Wydział IT / PK

Liczba wyświetleń: 837

Powrót