Radosne Kolędowanie w Domu Pomocy Społecznej | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Radosne Kolędowanie w Domu Pomocy Społecznej

Radosne Kolędowanie w Domu Pomocy Społecznej

Opublikowano: 18-01-2023
Radość w sercach, uśmiech na twarzach, przyjazna atmosfera, kolędy, to wszystko towarzyszyło pięknemu wydarzeniu zorganizowanemu przez Dom Pomocy Społecznej, który prowadzą Siostry Zakonne. Mowa o wyjątkowym kolędowaniu połączonym z Jasełkami.

Na zaproszenie Siostry Dyrektor Marioli Muchy oraz Siostry Przełożonej Renaty Kłonowskiej na uroczystość przybyli liczni Goście, wśród nich byli m.in.: Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Sekretarz Miasta Sabina Cebula, Dyrektor Wydziału Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Działu Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami Bogusława Kulińska, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy Beata Galewska, Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Świdnicy Agata Steczko-Szymańska, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Jaskulinie Daria Kurek. Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w  Świebodzicach Ewa Jańczak oraz Wicedyrektor Małgorzata Nosal, Zarząd Stowarzyszenia Charytatywno-Opiekuńczego: Prezes Elżbieta Horodecka, Wiceprezes Marta Białek, wieloletni Prezes Adam Jennings, przedstawiciele fundacji Orange, a także członkowie stowarzyszenia, darczyńcy i wolontariusze. 

Wszystkich serdecznie powitała Siostra Dyrektor, dziękując za liczne przybycie.  Chłopcy wraz z opiekunami, Siostrami oraz instruktorem muzycznym przygotowali piękne przedstawienie nawiązujące do Świąt Bożego Narodzenia, podczas którego podkreślali, że miesiąc styczeń to czas radości i kolędowania. Podopieczni z zapałem i wielkim zaangażowaniem śpiewali polskie kolędy. Zaproszeni Goście, wśród nich m.in.: Burmistrz Miasta Paweł Ozga przekazali upominki, w których dominowały słodkości. Burmistrz przekazał także płynące prosto z serca podziękowania za przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia, w którego przygotowanie, jak podkreślał Włodarz Miasta chłopcy włożyli wiele wysiłku i serca i to można było odczuć  na każdym kroku. W wyraz szacunku dla Gości, Siostry i opiekunowie przekazali wszystkim pięknie wykonane na warsztatach papierowe gwiazdki z sentencją oraz płytą z nagraniami. Kolejną miłą niespodzianką, którą przygotowały Siostry i opiekunowie było przybycie do dzieci dwóch specjalnych gości, pluszowych maskotek: Kubusia Puchatka i Tygryska, które obdarowały dzieci cukierkami.
Na zakończenie podopieczni zaśpiewali wzruszający utwór o przyjaźni, a Siostra Dyrektor zaprosiła na słodki poczęstunek.

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 362

Powrót