Z myślą o młodych czytelnikach - Biblioteka nabiera nowego blasku | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

wnętrze biblioteki

Z myślą o młodych czytelnikach - Biblioteka nabiera nowego blasku

Opublikowano: 01-03-2023
I etap prac w świebodzickiej bibliotece „Infrastruktura bibliotek 2021-2025” programu, który jest elementem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 – wieloletniego programu rządowego na lata 2021-2025, w ramach którego realizowane są różne formy wsparcia i promocji czytelnictwa w Polsce za nami.
Przypominamy, że wniosek „BIBLIOTEKA NIE WYKLUCZA: modernizacja Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Świebodzicach” otrzymał akceptację Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego na kwotę 500 000, 00 zł (wydatki inwestycyjne). Gmina Świebodzice także finansuje te prace, wkład własny wyniósł 209 500,00 zł.
W obecnej chwili w Oddziale Dziecięcym przy ul. Wolności 23 trwają prace porządkowe i wkrótce najmłodsi czytelnicy będą mogli skorzystać ze zbiorów bibliotecznych. Jak informuje nas Dyrektor MBP Beata Wiciak, podczas dzisiejszej rozmowy, do tej pory wymieniono instalacje elektryczne, dokonano odświeżenia ścian,  zadbano o nową infrastrukturę internetową, co z pewnością zaowocuje jakością oferowanych usług, a także nowy sprzęt meblowy. Bardzo ważnym elementem realizowanego wniosku jest zapewnienie dostępu do biblioteki dla osób ze specjalnymi potrzebami i w związku z tym zamontowano platformę windową, a także zmodernizowano toaletę zgodnie z obowiązującą ustawą o dostępności.
Autor: Miejska Biblioteka Publiczna / Wydział PK

Liczba wyświetleń: 664

Powrót