Uroczyste nadanie sztandaru Zespołowi Szkół | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie wspólne

Uroczyste nadanie sztandaru Zespołowi Szkół

Opublikowano: 17-03-2023
W życiu każdej placówki oświatowej są chwile podniosłe, które zapadają w pamięć całej społeczności uczniowskiej. Dzisiaj, (piątek 17 marca), w Zespole Szkół w Świebodzicach świętowano niezwykle ważne wydarzenie, nadanie sztandaru.
W uroczystości przygotowanej przez Dyrektor Magdalenę Pawiłojć wraz z uczniami i gronem pedagogicznym uczestniczyli goście, m.in.: Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Zastępca Burmistrza Tobiasz Wysoczański, Radny Rady Miejskiej Jan Klepiec, Dyrektor SP 1 Elwira Kirklo-Rusek, Dyrektor SP nr 2 Teresa Walczak-Jusiel, Dyrektor SP nr 3 Jolanta Styrna-Grossman, Dyrektor SP nr 4 Anna Nowak, Dyrektor SPI Łukasz Kucemba, Dyrektor Przedszkola nr 2 Alicja Mokrzyńska, Dyrektor Przedszkola nr 3 Beata Gil, Przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego Urszula Kruczek, Przewodniczący Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Aleksander Jermakow, Proboszcz Parafii pw. św. Mikołaja Józef Siemasz, Dyrektor MBP Beata Wiciak, Kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Alicja Pawlica oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Wydarzenia rozpoczęło uroczyste odśpiewanie hymnu. Następnie wszystkich obecnych powitała Dyrektor Magdalena Pawiłojć, podkreślając, że jest to jeden z najważniejszych dni w historii placówki.
Sztandar jest uznawany za symbol najwyższych wartości, miłości do Ojczyzny, wierności, honoru i męstwa. Stanowi on znak państwa, jednostki wojskowej, organizacji, kościoła lub szkoły. Dla uczniów jest symbolem zarówno Polski, jak i lokalnej społeczności szkolnej. Jest eksponowany podczas ważnych uroczystości szkolnych, świąt państwowych i rocznic, pełniąc funkcję reprezentacyjną. W słowach kierowanych do uczestników wydarzenia Burmistrz Miasta Paweł Ozga podkreślił, że Sztandar jest jak znak rozpoznawczy. To symbol tradycji i historii. Łączy tych, którzy opuszczają progi szkoły, jak i obecnych oraz przyszłych jej uczniów. Włodarz wyraził słowa uznania dla  Dyrekcji Szkoły oraz wszystkich nauczycieli i pedagogów za ciągłe dążenia do rozwijania placówki, tak aby stała się miejscem przyjaznym młodzieży. W podziękowaniu wręczył Dyrektorce placówki kolorowy bukiet kwiatów.
Następnie nastąpiło pobłogosławienie sztandaru przez Proboszcza Parafii pw. Św. Mikołaja Józefa Siemasza i przekazanie go przez Burmistrza Miasta władzom i uczniom szkoły. Wydarzenie uświetniły występy uczniów, którzy zaprezentowali m.in. wiersz Juliana Tuwima pt. „Sztandar”.
Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 468

Powrót