Szkoła Podstawowa Integracyjna w zieleni | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

zdjęcie w ramce

Szkoła Podstawowa Integracyjna w zieleni

Opublikowano: 17-03-2023
W piątek tj. 17 marca Szkoła Podstawowa Integracyjna obchodziła Dzień Świętego Patryka- patrona Irlandii. W ramach poznawania kultur krajów europejskich i przypadającego tego dnia święta, stała się szmaragdową wyspą.
Od tygodnia uczniowie przygotowywali się do tego święta. Placówka zazieleniła się od dekoracji i irlandzkich symboli, pojawiła się nawet tęcza z garncem złota.

Dzień rozpoczął się od prezentacji o Irlandii, historii kraju, o św. Patryku, muzyce oraz słynnych tańcach irlandzkich, którą uświetnił występ uczniów klasy V.
Chętni uczniowie, a było ich wielu, przygotowali kapelusze w ramach indywidualnego konkursu na czapkę Leprikona. Natomiast w holu szkoły można było zobaczyć wspaniałe prace uczniów. Pomysły były bardzo różne, uczniowie naklejali koniczynki na kapelusze czy wycinali falbanki do nakrycia głowy. Ich kreatywność była rewelacyjna, a ilość prac świadczy o ogromnym zainteresowaniu konkursem.
- Cieszy mnie fakt, że uczniowie z tak wielkim zaangażowaniem celebrowali Dzień Świętego Patryka, zakładając coś zielonego na siebie. Dziękuję serdecznie uczniom, nauczycielom i wszystkim osobom zaangażowanym za organizację wyjątkowego dnia w szkole. - mówi Dyrektor Szkoły Łukasz Kucemba.
Całość obchodów dnia Świętego Patryka uświetniła degustacja zielonych deserów, trójkolorowych galaretek oraz zielonego ciasta.
Autor: Szkoła Podstawowa Integracyjna w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 537

Powrót