Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

plakat informacyjny

UNICEF – „ Na ratunek dzieciom w Rogu Afryki”

Opublikowano: 22-03-2023
Szkoła Podstawowa Integracyjna w Świebodzicach przystąpiła do akcji UNICEF „ Na ratunek dzieciom w Rogu Afryki”.
Głównym celem projektu jest zapoznanie uczniów z kryzysem humanitarnym w rejonie Rogu Afryki oraz pokazanie jak wygląda sytuacja w krajach rozwijających się, które leżą na terenie Półwyspu Somalijskiego. Niedożywienie, szczególnie wśród dzieci, to problem występujący przede wszystkim w najuboższych krajach świata. Jednym z regionów dotkniętych tym problemem jest Róg Afryki, do którego należą takie kraje jak Somalia, Kenia czy Etiopia.

2 miliony dzieci cierpi z powodu niedożywienia. Dlaczego sytuacja tam jest tak trudna? Róg Afryki to jeden z regionów świata, w którym sytuacja jest dramatyczna. Region ten stoi obecnie w obliczu czwartego z rzędu sezonu opadów poniżej średniej od końca 2020 r. Tragiczną sytuację pogłębia kryzys wodny i trwająca susza w pięciu krajach. Nawet 20 milionów ludzi w Dżibuti, Etiopii, Erytrei, Kenii i Somalii będzie potrzebowało pomocy wodnej i żywnościowej do końca 2022 r. Powodem jest susza, brak bezpieczeństwa, konflikty i trudna sytuacja gospodarcza.

Jakie działania UNICEF prowadzi w tym regionie? UNICEF jest w Rogu Afryki od lat. Leczy niedożywione dzieci, zapewnia kompleksową opiekę medyczną i zdatną do picia wodę. Dostarcza dzieciom więcej żywności terapeutycznej niż jakakolwiek inna organizacja. Pomaga powrócić dzieciom do pełni sił, umożliwia im zdrowy rozwój. Jednak dostępne fundusze nie pozwalają dotrzeć z pomocą do wszystkich potrzebujących dzieci. Zebrane fundusze zapewnią między innymi: leczenie niedożywionych dzieci (zakup żywności terapeutycznej, suplementów witaminowych czy tabletek odrobaczających; bieżący dostęp do bezpiecznej do picia, czystej wody, sanitariatów i środków higienicznych; niezbędny sprzęt medyczny i leki.

W ramach projektu szkoła zorganizuje akcje:

  • W dniach 23-24 marca (czwartek, piątek) - zbiórkę misiów oraz kiermasz pod hasłem „ Daj piątaka za misiaka”
  • 29 marca (środa) o godz. 17.00 w holu szkoły odbędzie się LICYTACJA mandali.

Mandale zostały zaprojektowane i własnoręcznie wykonane przez uczniów placówki.

pusty atrybut alt

Tekst alternatywnyRazem z UNICEF niesiemy pomoc dzieciom w Rogu Afryki.

 

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 190

Powrót