Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

logo Senior +

Gmina uzyskała dwie dotacje

Opublikowano: 22-03-2023
Gmina Świebodzice informuje, że w wyniku otwartego konkursu ofert uzyskała dofinansowanie na realizację zadania publicznego „Zapewnienie funkcjonowania placówki Senior+” z rządowego Programu „Senior +” na lata 2021-2025.

Uzyskano dotację z budżetu państwa w  wysokości 96000,00 zł na zapewnienie funkcjonowania placówki Klub Senior + z siedzibą przy ul. Osiedle Sudeckie 10, przy czym całkowity koszt zadania wynosi 226 088,00 zł , dofinansowaniu podlega 50 miejsc oraz 30600,00 zł na  zapewnienie funkcjonowania placówki Klub Senior + II z siedzibą przy ul. Osiedle WSK 1 przy czym całkowity koszt zadania wynosi 136 280,00 zł, dofinansowaniu podlega 15 miejsc. Zadanie jest współfinansowane przez Gminę Świebodzice.

Celem funkcjonowania obu placówek „Senior +” w Gminie Świebodzice jest w szczególności zapewnienie wsparcia seniorom (osobom nieaktywnym zawodowo w wieku 60+) przez umożliwienie korzystania z oferty na rzecz społecznej aktywizacji, w tym oferty prozdrowotnej, obejmującej także usługi w zakresie aktywności ruchowej lub kinezyterapii, a także oferty edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej i opiekuńczej w zależności od potrzeb stwierdzonych w środowisku lokalnym.

baner

Autor: OPS w Świebodzicach/Wydział PK

Liczba wyświetleń: 199

Powrót